Webové stránky používají cookies. Pokud budete nadále využívat naše služby, předpokládáme, že souhlasíte s jejich používáním.

22. 5. 2012, eGreat, Multimediální přehrávače, Tiskové zprávy, Výpočetní technika
 

UMAX uvádí na český trh nový Full HD multimediální přehrávač EG-R160S Pro postavený na čipsetu Realtek RTD1186. Zařízení podporuje většinu běžně používaných video i audio formátů. Kromě atraktivní ceny přehrávač vyniká podporou  síťových funkcí díky použitým protokolům Samba, FTP a uPnP. Nechybí ani webový prohlížeč a samozřejmostí je kompletní česká lokalizace. Pro ukládání multimediálního obsahu je připravena pozice pro 3,5“ pevný disk. Oproti nižšímu modelu EG-R160 navíc EG-R160S Pro disponuje integrovanou WIFI, informativním displejem a je lépe vybaven pro připojení externích zařízení – přibyl USB 3.0 port a SATA konektor.

Nový EG-R160S Pro tak doplňuje níže mířený přehrávač stejného výrobce eGreat EG-R160, který byl postaven na starším čipsetu Realtek RTD1185. Novinka oproti němu disponuje čipsetem Realtek 1186DD, který je taktován na 750MHz (o 250 MHz více, než tomu bylo u předchozího) a disponuje dvojnásobnou operační pamětí 512 MB pro plynulé přehrávání. Na zadní straně přehrávače jsou pak umístěny veškeré porty. Mezi nimi nechybí HDMI (nově 1.4, až 1080p), kompozitní  AV port, digitální optický 5.1 SPIDIF i koaxiální audio výstup. Lze tedy přehrávat videa ve formátu Blue-ray
ISO / BDMV a řadu dalších. Design přehrávače taktéž vychází právě z nižšího modelu
EG-R160.

Jednou z hlavních předností nového eGreat EG-R160S Pro je podpora řady síťových funkcí, které usnadňují přístup k multimediálnímu obsahu. Zařízení je k tomu vybaveno integrovanou kartou 10/100 LAN a nově také integrovanou WIFI standardu N s anténou. Ke sdílení dat s operačními systémy Windows i Linux je přítomna podpora Samba serveru a internetového protokolu NFS (Network File System). Zařízení tak může svým způsobem nejen přehrávat obsah umístěný jinde na síti ale samo může být v podstatě serverem, na který uživatel přistupuje. V takovém případě umožňuje přístup z kteréhokoliv zařízení ve stejné počítačové síti nejen na multimediální obsah umístěný právě na 3,5“ SATA pevném disku přehrávače, který je umístěn ve vlastní snadno vyjímatelné schránce. Pro stahování dat z internetu navíc nechybí ani Bittorrent klient.

Audio a video soubory lze navíc kopírovat a přehrávat přímo z USB flash disku nebo z externího disku připojitelného přes USB konektor (podpora UpnP). K dispozici je přitom jeden  USB 2.0 a opět nově také jeden rychlý USB 3.0 port (zpětně kompatibilní s USB 2.0 zařízením). Vedle svého vlastního multimediálního souboru umístěnýmna pevném disku nebo externím zařízení však EG-R160S Pro stejně jako jeho předchůdce umožňuje přes internet přistupovat k řadě českých a slovenských TV archívů. Stejně tak umožňuje vedle brousdání po webových stránkách využít další internetové funkce jako například aplikace Youtube pro přehrávání videí, Picasu pro prohlížení fotografií nebo aplikaci Weather s předpovědí počasí a řadu dalších.E-mailový zpravodaj

Slevy, akce, novinky? Buďte první kdo o nich ví. Zadejte svůj e-mail a nenechte si je ujít.