Webové stránky používají cookies. Pokud budete nadále využívat naše služby, předpokládáme, že souhlasíte s jejich používáním.

11. 4. 2012, Multimediální přehrávače, Tiskové zprávy, Výpočetní technika, Xtreamer
 

UMAX uvádí na trh Ultra2 Deluxe, nové HTPC od Xtreameru. Postaveno je na dvou-jádrovém procesoru Intel Atom D2700 a grafice nVidia GT520M. Pro operační systém nově slouží rychlý 32GB SSD disk, který je možno rozšířit o 2,5“ SATA pevný disk. K připojení dalších zařízení dobře poslouží USB 2.0 i 3.0 porty. Výborná síťová konektivita je zajišťována gigabitovou LAN kartou a WIFI s anténou. Právě použitím procesoru od Intelu je navíc možno na zařízení nainstalovat krom řady linuxových distribucí také Windows a používat tak Ultra2 nejen jako centrum multimediální zábavy ale také jako osobní počítač.

Xtreamer Ultra2 Deluxe je postaven na novém dvou-jádrovém procesoru Intel Atom D2700 pracujícím na frekvenci 2,13 GHz, kterému sekunduje 4GB rychlé operační paměti typu DDR3. O grafiku se stará NVIDIA GT520M s podporou DirectX 11, která zajišťuje plynulé přehrávání. Operační systém a aplikace jsou pak umístěny na 32GB SSD disku s nulovou hlučností, zatímco pro multimediální data je možno volitelně přikoupit 2,5“ SATA pevný disk.

K televizoru nebo monitoru se Xtreamer Ultra2 připojuje přes HDMI nebo DVI-I kabel. Reproduktory se naopak připojují buď přes optický audio kabel nebo do 3,5jack zdířek pro reproduktor a mikrofon. K připojení externích zařízení naopak poslouží čtveřice USB 2.0 (dva porty jsou přístupné z přední strany) a dvojice USB 3.0. Ultra2 se však vyznačuje i výbornou síťovou konektivitou - integrovanou WIFI 802.11n s anténoui gigabitovou síťovou kartou.

Její možnosti záleží na zvoleném operačním systému. Na Ultra2 Deluxe je v ceně na SSD disku předinstalován multimediální OpenElec XBMC, nicméně zásluhou použití architektury Intel je možno nainstalovat celou řadu dalších operačních systémů. Konkrétně jsou podporovány Windows 7 (včetně rozhraní Aero), Boxee a XBMC. Problém by neměl být ani s řadou linuxových distribucí.E-mailový zpravodaj

Slevy, akce, novinky? Buďte první kdo o nich ví. Zadejte svůj e-mail a nenechte si je ujít.