Webové stránky používají cookies. Pokud budete nadále využívat naše služby, předpokládáme, že souhlasíte s jejich používáním.

13. 3. 2012, eGreat, Multimediální přehrávače, Tiskové zprávy, Výpočetní technika
 

UMAX uvádí na český trh nový Full HD multimediální přehrávač EG-R160 postavený na chipsetu Realtek RTD 1185. Umožňuje snadnou instalaci 3,5“ SATA disku, který můžete využívat pro ukládání vašeho multimediálního obsahu. Zařízení podporuje většinu běžně používaných video i audio formátů. Kromě atraktivní ceny přehrávač vyniká podporou  síťových funkcí díky použitým protokolům Samba, FTP a uPnP.  To umožňuje sdílet multimediální obsah umístěný v lokální počítačové síti. Nechybí ani webový prohlížeč a samozřejmostí je kompletní česká lokalizace.

Nový EG-R160 navazuje na předchozí přehrávače stejného výrobce vybavené chipsetem RTD1185. V tomto případě je procesor taktován na 500 MHz a disponuje 256 MB operační paměti pro plynulé přehrávání. Na zadní straně přehrávače jsou pak umístěny veškeré porty. Mezi nimi nechybí HDMI 1.3a (až 1080p), kompozitní  AV port, digitální optický 5.1 SPIDIF i koaxiální audio výstup. Lze tedy přehrávat videa ve formátu Blue-ray ISO / BDMV a řadu dalších. Design přehrávače vychází z příbuzného modelu eGreat EG-R6A II. Nový EG-R160 si tak ponechává minimalistické rozměry, ale navíc přináší možnost umístění pevného disku.

Jednou z hlavních předností nového eGreat EG-R160 je podpora řady síťových funkcí, které usnadňují přístup k multimediálnímu obsahu. Zařízení je k tomu vybaveno integrovanou kartou 10/100 LAN a volitelně se může rozšířit WIFI adaptérem standardu N. Ke sdílení dat s operačními systémy Windows i Linux je přítomna podpora Samba serveru a internetového protokolu NFS (Network File System). Zařízení tak může svým způsobem nejen přehrávat obsah umístěný jinde na síti, ale sám může být v podstatě serverem, na který uživatel přistupuje. V takovém případě umožňuje přístup z kteréhokoliv zařízení ve své počítačové síti nejen na multimediální obsah umístěný právě na 3,5 SATA pevném disku přehrávače, který je umístěn ve vlastní snadno vyjímatelné schránce. Pro snadné stahování dat z internetu navíc nechybí ani Bittorrent klient.

Audio a video soubory lze kopírovat a přehrávat přímo z USB flash disku nebo z externího disku připojitelného přes USB konektor (podpora UpnP). K dispozici jsou přitom dva USB konektory a proto může mít uživatel zároveň zapojený svůj flash disk, tak externí disk. Vedle svého vlastního multimediálního souboru však EG-R160 umožňuje přes internet přistupovat k řadě českých a slovenských TV archívů. Stejně tak dovoluje využít další internetové funkce jako například aplikace Youtube pro přehrávání videí, Picasu pro prohlížení fotografií nebo aplikaci Weather s předpovědí počasí a řadu dalších.E-mailový zpravodaj

Slevy, akce, novinky? Buďte první kdo o nich ví. Zadejte svůj e-mail a nenechte si je ujít.