Webové stránky používají cookies. Pokud budete nadále využívat naše služby, předpokládáme, že souhlasíte s jejich používáním.

18. 10. 2012, Android tablety, NextBook, Tiskové zprávy, Výpočetní technika
 

Na český trh míří zařazením dvojice Android tabletů značka NextBook. Oba modely jsou jako první ve své cenové kategorii vybaveny dvoujádrovým procesorem. NextBook Premium 8SE přináší 8“ displej s vyšším rozlišením vhodným pro užívání multimediálního obsahu, menší 7“ model se naopak zaměřuje na začínající uživatele.

Tablet NextBook Premium 8SE přináší do nižší cenové kategorie nejen dvoujádrový procesor ale také 8“ displej s vyšším rozlišením 1024x768 px. Jako operační systém byl zvolen Android 4 ICS s českou lokalizací, takže tablet samozřejmě podporuje originální Google Play (dříve Android Market). Uživatel si tak velice jednoduše může nainstalovat nepřeberné množství placených i neplacených aplikací, od čehož se pak odvíjí i široká podpora multimediálních formátů.

Dostatečný výkon tabletu zajišťuje dvoujádrový procesor Amlogic taktovaný na 1,5 GHz kterému sekunduje 1 GB rychlé operační paměti DDR3. O grafické výpočty se pak stará akcelerátor Mali TM-400. Pro aplikace a uživatelská data je k dispozici 8GB paměti, kterou můžete jednoduše rozšířit micro SDHC paměťovou kartou o kapacitě až 32 GB.

Kromě 8“ modelu míří na český trh také 7“ model NextBook Premium 7SE s nižším rozlišením displeje 800x480 px. Stejně jako výše mířený tablet je vybaven dvoujádrovým procesorem, tentokráte Rockchipem taktovaným ovšem taktéž na 1,5 GHz. O grafické výpočty se shodně stará grafický akcelerátor Mali TM-400.

Konektivitu u obou výše uvedených modelů zajišťuje micro USB port, mini HDMI a pro klasická sluchátka je připraven 3,5 jack.  K internetu se uživatel může připojit pomocí Wi-Fi. Dobré je také zmínit, že oba uváděné modely jsou vybaveny integrovaným Bluetooth modulem, G-senzorem a webkamerou. Uživatel dostane spolu s tabletem, napájecím adaptérem a sluchátky také praktický ochranný obal.E-mailový zpravodaj

Slevy, akce, novinky? Buďte první kdo o nich ví. Zadejte svůj e-mail a nenechte si je ujít.