Webové stránky používají cookies. Pokud budete nadále využívat naše služby, předpokládáme, že souhlasíte s jejich používáním.

11. 12. 2012, Smartphony, Tiskové zprávy, Výpočetní technika, Xtreamer
 

Xtreamer AiKi je vůbec prvním počinem značky Xtreamer v oblasti chytrých telefonů. Oproti konkurenci si zakládá zejména na velkém 5“ displeji ve spojení s možností vložení dvou SIM karet a dostupnou cenou. V jediném zařízení tak můžete mít zároveň pracovní i služební telefonní číslo a dle potřeby si nastavovat použití jednotlivých SIM karet. Jednu si můžete nastavit na příchozí volání přes GSM, zatímco druhou třeba pro internet přes datové sítě GPRS / EDGE / WCDMA / UMTS / HSPA.

Jako operační systém byl zvolen Android ve verzi 4.0.3 Ice Cream Sandwich. Samozřejmostí je proto možnost instalace a aktualizace aplikací přímo z Google Play (dříve Android Market). Technicky zdatným uživatelům a vývojářům navíc Xtreamer ponechává otevřený root, takže je možné systém upravovat k obrazu svému. V souvislosti s tím podporuje telefon také rychlou obnovu do výchozího stavu.

Uvnitř Aiki tepe dvou-jádrový procesor MTK6575 vyvinutý speciálně pro Dual SIM telefony. Zatímco jedno jádro o frekvenci 1 GHz se stará o výpočty systému, druhé taktované na 408 MHz má na starost vykreslování grafiky. Xtreamer proto zvládá plynulé přehrávání i Full HD videa a poradí si i se záznamem videa v HD rozlišení s využitím 5 Mpx kamery s přisvícením. Dostatečnou výdrž zabezpečuje akumulátor s nadstandardní kapacitou 2200 mAh. Pro aplikace je připravena interní paměť o kapacitě 4GB. Pro ukládání většího objemu dat a multimediálního obsahu pak můžete využít slot na microSD s podporovanou kapacitou až 32 GB.

K připojení k místní bezdrátové síti je připravena Wi-Fi s podporou Wi-Fi Hotspot (Wireless Router). Aiki tak můžete ve spojení s připojením k mobilním datovým sítím můžete použít jako Wi-Fi router pro svůj přenosný počítač. S jiným telefonem můžete samozřejmě telefon propojit přes Bluetooth. K propojení s počítačem nebo nabíjení slouží standardizovaný Micro 5-PIN USB kabel, který najdete i v jiných soudobých smartphonech. Pro snadné připojení sluchátek je přítomný běžný 3.5 mm jack.Z dalších parametrů lze zmínit přítomnost FM rádia, akcelerometru nebo webové kamery pro video hovory. Pro navigaci a specializovaným webovým službám je připraven GPS modul.E-mailový zpravodaj

Slevy, akce, novinky? Buďte první kdo o nich ví. Zadejte svůj e-mail a nenechte si je ujít.