Webové stránky používají cookies. Pokud budete nadále využívat naše služby, předpokládáme, že souhlasíte s jejich používáním.

26. 4. 2012, Android tablety, Joyplus, Tiskové zprávy, Výpočetní technika
 

UMAX uvádí na český trh nový tablet Joyplus M78, který přináší operační systém Android 4.0 do nižší cenové kategorie. Tablet je vybaven 7“ multidotykovým displejem a disponuje dvojicí kamer – jednou sloužící jako fotoaparát a jednou sloužící jako webkamera. K připojení k internetu pak slouží WIFI b/g/n. Ve výbavě však nechybí ani miniUSB a Mini HDMI porty, slot pro microSD paměťové karty, výstup na běžná sluchátka a DV vstup. Tablet je poháněn procesorem Cortex A8 na frekvenci 1,2 GHz. O grafické výpočty se pak stará grafické jádro Mali taktované na 400 MHz, což ocení zejména uživatelé, kteří rádi hrají hry nebo si pouštění na výkon náročnější videa.

Nový tablet Joyplus M78 patří do kategorie menších tabletů pro uživatele, kteří si dávají záležet na mobilitě. Přesto zvládá bez problému většinu činností, které mají uživatelé na tabletech tak rádi, jako například přehrávání multimediálního obsahu, brouzdání po internetu nebo hraní her. Nový M78 navíc běží na oblíbeném operačním systému Android verze 4.0.3 Ice Cream Sandwich s českou lokalizací. Tablet tak podporuje originální Android Market, respektive Google Play. Uživatel si velice jednoduše může na svůj tablet nainstalovat nepřeberné množství placených i neplacených aplikací.
Dále pak nechybí ani podpora Adobe Flash 11.x, takže není problém si na tabletu přehrát oblíbená videa z internetu. Podpora samotných video formátů je jinak velmi široká a odvíjí se pochopitelně od zvolené aplikace pro přehrávání. Za zmínku stojí zejména AVI, MKV, MOV, RM/RMVB, FLV, WMV, 3GP a z audio formátů MP3, WMA, OGG a WAV.

Konstrukce tabletu je velmi jednoduchá a střídmá, takže se za ní nemusíte stydět a bát se, že se vám okamžitě poškrábají lesklé povrchy. Sympatické jsou rovněž rozměry 19,5 x 11,9 x 1 centimetr a hmotnost pouhých 290 gramů. K ovládání pak slouží čtveřice tlačítek, které jsou zakryty podobně jako displej. Tlačítko Power a tlačítka k ovládání hlasitosti + a – jsou pak umístěná na horní úzké části zařízení. Po straně naleznete mikrofon, miniUSB port, výstup pro sluchátka (3,5 jack), DV vstup, čtečku paměťových karet microSD (SD/SDHC) a nakonec také HDMI port s podporou rozlišení až 1080P. Tablet dále disponuje, jak již bylo zmíněno dvojicí kamer. Ta umístěná
u displeje má rozlišení 0,3Mpx a slouží jako webkamera. Na druhé straně je pak kamera s rozlišením 2Mpx.

O výpočty se stará procesor Cortex A8 (architektura ARMv7) taktovaný na 1,2 GHZ, kterému sekunduje 512 MB operační paměti. Velkou výhodou tabletu je však integrované grafické jádro Mali-400 taktované na 400 MHz. To podporuje 2D i 3D akceleraci a zvyšuje tak výkon zejména ve hrách a při přehrávání 1080P, tedy Full HD videa. Interní kapacita zařízení činí 4GB. Je jí však možno pohodlně a levně rozšířit paměťovou kartou s maximální kapacitou až 32 GB, celkem tak může mít uživatel se systémem k dispozici 36 GB místa svoje data. O napájení se stará Li-Ion polymerový akumulátor s kapacitou 3000mAh, na který tablet vydrží bez snahy o úsporu
přes 5 hodin.
 E-mailový zpravodaj

Slevy, akce, novinky? Buďte první kdo o nich ví. Zadejte svůj e-mail a nenechte si je ujít.