Webové stránky používají cookies. Pokud budete nadále využívat naše služby, předpokládáme, že souhlasíte s jejich používáním.

17. 5. 2016, 3DS, Nintendo, Novinka, Novinky, Tiskové zprávy
 

Po nejlepším startu v historii série na americkém trhu teď přišel čas, aby svou volbu učinili také evropští fanoušci strategií a fanoušci skvělých her vůbec. Bojovat za rodinu, která je vychovala ve Fire Emblem Fates: Conquest nebo za svou rodnou vlast ve Fire Emblem Fates: Birthright? Tyto dva nové přírůstky do dlouholeté série tahových strategických RPG totiž dorazí do všech dobrých evropských herních obchodů již tento pátek, exkluzivně pro všechna zařízení z rodiny Nintendo 3DS.

Život hlavního hrdiny jménem Corrin se obrátí vzhůru nohama poté, co zjistí, že ačkoliv byl vychován královskou rodinou v království Nohr, ve skutečnosti se narodil v sousední zemi Hoshido a jako dítě byl unesen králem Garonem. Oba národy se ale teď nachází na pokraji války a hráči se tak musí rozhodnout, zda budou chránit svou rodnou zemi Hoshido ve Fire Emblem Fates: Birthright či zůstanou věrní rodině, která je vychovala a pokusí se zastavit machinace krále Garona ve Fire Emblem Fates: Conquest. Příběh pak bude 9. června doplněn ještě o stažitelnou verzi hry Fire Emblem Fates: Revelation, která umožní hráčům odmítnout obě strany a vydat se vlastní cestou s cílem odhalit pravdu o válce mezi oběma královstvími.

Podle toho jakou si hráči zvolí stranu se zásadním způsobem změní příběh i samotná hratelnost a obtížnost tak, aby si na své přišli začátečníci i zkušení stratégové. Ve Fire Emblem Fates: Birthright mohou hráči v rámci Challenge map získávat dodatečně zkušenosti a peníze kdykoliv budou chtít, což z ní dělá ideální volbu pro úplné začátečníky a hráče, kteří jako první, v rámci série, hráli Fire Emblem: Awakening. Fire Emblem Fates: Conquest oproti tomu neobsahuje Chalenge mapy a tím pádem je v něm pro hráče těžší vycvičit své bojovníky a získat dostatek financí pro své válečné tažení, čímž se více podobá starším a těžším hrám Fire Emblem série.

Tyto nové Fire Emblem Fates hry pro všechna zařízení z rodiny Nintendo 3DS již získávají první pozitivní ohlasy od domácích redakcí: 

  • “Fates je opäť tým klasickým dielom svojej série, ktorá vie ako dostať hráča do pozície, kedy sa hra vypína len s veľkou námahou.” – CzechGamer
  • “Výtečná tahová strategie, která zaujme i netradičním důrazem na vztahy mezi jednotkami.” – Pevnost

 

Více detailů o vývoji těchto dvou her naleznete ve dvojici vývojáři komentovaných videí, která jsou k dispozici na YouTube kanálu společnosti Nintendo. S vydáním hry byl také vydán nový Fire Emblem Fates Launch Trailer, který je možné shlédnout, s českými titulky, zde.

 

Počínaje 20. květnem pak začne průběžně vycházet také dodatečný obsah ve formě nových map. Hráči si budou moct dokupovat buďto jednotlivé mapy nebo si zakoupit Map Pack 1 za 17.99 Euro a získat tak přístup ke všem jedenácti mapám za zvýhodněnou cenu.

Fire Emblem Fates vyjde taktéž ve formě limitované edice, která bude obsahovat herní kartu obsahující všechny tři příběhové cesty, artbook, oboustranný plakát a exkluzivní SteelBook. Tato limitované adice navíc umožní jejím majitelům zahrát si Fire Emblem Fates: Revelation před jeho oficiálním vydáním na Nintendo sShopu. Pro opravdové fanoušky pak bude od 20. května v obchodech k dostání také speciální limitovaná New Nintendo 3DS XL Fire Emblem Fates Edition kapesní konzole a New Nintendo 3DS kryty, představující obě znesvářené rodiny. K předobjednávkám ve všech dobrých herních obchodech pak hráči navíc jako bonus obdrží téma pro hlavní menu svých zařízeních z rodiny Nitnendo 3DS a speciální Fire Emblem Fates kovovou minci.

Bojujte za rodinu, která vás vychovala ve Fire Emblem Fates: Conquest, bojujte za svou pravou rodnou zemi ve Fire Emblem Fates: Birthright, nebo bojujte za pravdu ve Fire Emblem Fates: Revelation. Volba je na vás. Fire Emblem Fates: Birthright a Fire Emblem Fates: Conquest pro všechna zařízení z rodiny Nintendo 3DS dorazí do Evropy již 20. května, stejně jako Fire Emblem Fates: Revelation coby součást limitované edice hry!E-mailový zpravodaj

Slevy, akce, novinky? Buďte první kdo o nich ví. Zadejte svůj e-mail a nenechte si je ujít.