Webové stránky používají cookies. Pokud budete nadále využívat naše služby, předpokládáme, že souhlasíte s jejich používáním.

15. 3. 2012, NAS servery, QNAP, Tiskové zprávy, Výpočetní technika
 

Výrobce NAS serverů QNAP, který je v České republice distribuován společností UMAX, představil novou verzi aplikace QMobile. Ta je určená ke snadnému přístupu na NAS servery společnosti QNAP prostřednictvím mobilních zařízení. Hlavní novinkou poslední verze je vylepšená funkce Jukebox, která umožňuje ovládat přehrávání na NAS serveru a připojeném reproduktoru přes mobilní zařízení.

QMobile je originální aplikace přímo od výrobce samotných NAS serverů QNAP. Zásluhou toho dosahuje vysoké kvality a zejména kompatibility, což mohou ocenit uživatelé používající mobilní zařízení s iOS a Androidem. Aplikace slouží ke snadnému přístupu na obsah umístěný na NAS serveru QNAP prostřednictvím bezdrátové sítě WIFI. Vybrané fotografie a video soubory si navíc můžete přímo v aplikaci přehrávat, aniž byste museli obsah překopírovávat do zařízení a spouštět je jinou aplikací.

Zajímavou novinkou v poslední verzi aplikace QMobile, která je kompatibilní se všemi NAS servery TURBO od QNAPu je její využití jako dálkového ovladače pro Hudební stanici na NASu. Hudební fanoušci tak mohou například prostřednictvím svého chytrého telefonu nebo tabletu ovládat přehrávání hudby umístěné na NAS serveru a to dokonce včetně reproduktorů připojených přes USB. Možné je však připojit také klasické reproduktory a to pomocí USB-audio adaptéru.

Aplikace QMobile je přitom dostupná pro všechny uživatele zdarma. Verzi 1.2.0 určenou pro zařízení s iOS (Apple) lze stáhnout prostřednictvím App Store, zatímco verzi 1.1.0 určenou pro Android lze stáhnout na Android Marketu.E-mailový zpravodaj

Slevy, akce, novinky? Buďte první kdo o nich ví. Zadejte svůj e-mail a nenechte si je ujít.