Webové stránky používají cookies. Pokud budete nadále využívat naše služby, předpokládáme, že souhlasíte s jejich používáním.

9. 5. 2012, Kamerové systémy, QNAP, Tiskové zprávy, Výpočetní technika
 

UMAX rozšiřuje nabídku kamerových serverů od společnosti QNAP a to o modely samostatné i u určené do racku. K dispozici jsou nyní verze pro 1 až 8 pevných disků s maximální kapacitou pro nahrávání záznamu až 24 TB. Všechny modely jsou přitom založeny na procesorech Intel a mohou se pochlubit celou řadou funkcí jako například SMS poplachem nebo online sledování na chytrých telefonech.  Jsou uzpůsobeny pro neustálý provoz, přičemž podporují UPS a mají velmi nízkou spotřebou.

Nejnižší nově uvedenou řadou je VS-20xx Pro, jejích modely dokáží pojmout dva pevné disky o maximální kapacitě 6TB a připojit až 12 kamer. Jedná se přitom o vůbec nejúspornější modely, jelikož krom malého počtu disků jsou poháněny procesory Intel Atom Dual Core taktované na frekvenci 1,66 GHz. Ve výbavě nechybí duální gigabitový port ani podpora RAID a multi-monitoringu a řada dalších funkcí, které jsou vlastní všem kamerovým serverů s označením Pro. Ty se vedle řady funkcí mohou pochlubit podporou řady IP kamer a schopností nahrávat ve formátech H.264, MPEG-4, M-JPEG a MxPEG.

Řada VS-40xxPro naopak nabízí čtyři pozice pro pevné disky s maximální celkovou kapacitou 12TB a možností zapojení až 16 kamer. Kromě samostatných modelů jsou však k dispozici také rackové verze U (prozatím podpora 2TB disků). Jak již bylo řečeno, další funkce jsou stejné. Za zmínku v tomto ohledu stojí možnost sledovat kamery na samostatném displeji bez nutnosti instalace na PC, hledání videí dle datumu, času a událostí. Všechny kamerové servery jsou vybaveny českým prostředním a uzpůsobeny pro úsporný provoz. V této souvislosti je dobré zmínit zejména management událostí, UPS podporu a inteligentní vypnutí a zapnutí.

V podstatě stejně vybavená je „vyšší-střední“ třída VS-60xx Pro, která na rozdíl od ostatních a jak je již zvykem, liší jen počtem pozic pro pevné disky a podporou vyššího počtu zapojených kamer. V tomto případě se jedná u nejvyššího modelu z řady o 6 pevných disků a maximální kapacitu 18TB a možnost nahrávání až z připojených 20 kamer. Pokud potřebujete větší kapacitu disků a nikoliv kamer, můžete využít stejně jako u všech ostatních řad funkci Online RAID capacity expansion. Pomocí té lze rozšířit využitelnou kapacitu o pevné disky umístěné v RAID poli jiného kamerového nebo NAS serveru QNAP.

A nakonec nejvyšší řada monitorovacích systémů VS-80xxU-RP Pro přináší  podporu nahrávání až 48 kanálů na 8 pevných disků o maximální celkové kapacitě 24TB! Oproti nižším a středním modelům je také lépe vybavena po hardwarové stránce. O výpočty se stará dvou-jádrový procesor Intel Core i3-2120 taktovaný na 3,3 GHz, kterému sekunduje 2GB DDRII operační paměti RAM. K dispozici má navíc 128MB rychlé flash paměti, aby bylo spolehlivě zajištěno plynulé nahrávání. Stejně jako v předchozích případech si pak zákazník bude moci vybrat, zda si vybere samostatný model nebo rackovou verzi, která v tomto případě zabírá vzhledem k počtu disků dva „šuplíky“.E-mailový zpravodaj

Slevy, akce, novinky? Buďte první kdo o nich ví. Zadejte svůj e-mail a nenechte si je ujít.