Webové stránky používají cookies. Pokud budete nadále využívat naše služby, předpokládáme, že souhlasíte s jejich používáním.

29. 11. 2012, NAS servery, QNAP, Tiskové zprávy, Výpočetní technika
 

QNAP reaguje na nedávné uvedení nového operačního systému Windows 8 od Microsoft podporou v nejnovějším firmwaru. Je tak zajištěná funkčnost protokolů  SMB/CIFS a FTP, funkce QNAP NetBack Replicator i běh virtualizačních aplikací stejně jako podpora utilit Qfinder a QGet. Změn v novém firmwaru si však uživatelé všimnou i na první pohled, jelikož QNAP inovoval úvodní stránku a přihlášení. V samotném nastavení pak byla inovována nabídka aplikací, kterou je nyní možné rychleji přepínat.

Vylepšeny byly také multimediální aplikace. Music Station 3 zjednodušuje nahrávání hudby z počítače, přináší tisíce internetových rádií a také funkci budíčku. Stejně tak Photo Station usnadňuje upload, zlepšuje management, přidává nový režim slideshows a online editor podporuje formát RAW. Vylepšení neunikla ani Download Station 3 s lepší podporou protokolů. DJ Station naopak umožňuje vystavit vlastní hudbu všem na internetu.

Nový firmware 3.8 navíc přináší do Turbo NAS serverů řady x69 funkci Surveillance Station Pro, která byla donedávna dostupná pouze na kamerových serverech řady Viostor. Podporováno je přitom v současné době více než 1 400 IP kamer. Navíc lze obraz z jednotlivých kanálů nyní sledovat odkudkoliv z chytrého telefonu pomocí aplikace VMobile, která je dostupná pro iOS a Android.

Za zmínku stojí také podpora internetového připojení přes proxy server. Připojení NAS serveru, správa a zabezpečení v rámci firemní sítě je tak podstatně jednoduší a otevírá nové možnosti. Bez zbytečných komplikací tak lze stahovat updaty, QPKG softwarové balíčky a další.

Více informací o NAS serverech značky naleznete na www.b2b.cqe.cz.E-mailový zpravodaj

Slevy, akce, novinky? Buďte první kdo o nich ví. Zadejte svůj e-mail a nenechte si je ujít.