Webové stránky používají cookies. Pokud budete nadále využívat naše služby, předpokládáme, že souhlasíte s jejich používáním.

29. 8. 2012, NAS servery, QNAP, Tiskové zprávy, Výpočetní technika
 

UMAX ve spolupráci s taiwanskou společností QNAP Systems, předním světovým výrobcem NAS serverů a monitorovacích systémů, oznamuje vydání nového firmwaru pro své NAS servery. Verze 3.7 zlepšuje možnosti managementu, podporuje nové mobilní aplikace, vylepšuje práci s Windows ACL a inovuje multimediální funkce.

Jednou z hlavních inovací nového firmwaru je kompletní podpora ACL (Access Control List) pro Windows. Administrátorům se tak do rukou dostává mocný nástroj pro zabezpečení a přístup k jednotlivým složkám a souborům. Nastavení se navíc provádí přímo ve Windows přes výchozí souborový prohlížeč Windows Explorer, kde lze jednoduchým zakšrtáváním nastavit celkem 13 různých oprávnění.

Nový firmware jistě ocení také uživatelé chytrých telefonů Apple, které běží na operačním systému iOS - pro ně přibyla dvojice aplikací. Qfile slouží k pohodlné práci se soubory uloženými na NAS serveru. Odkudkoliv si tak uživatel může stahovat a nahrávat data z nebo na mobilní telefon. Naopak aplikace Qmanager slouží k monitorování a základnímu ovládání QNAP NAS serverů „na dálku“. Uživatelé si tedy budou moci odkudkoliv s připojením k internetu zkontrolovat aktuální vytížení, vypnout vybrané služby nebo zkontrolovat zálohování. Obě aplikace jsou přitom dostupnéi pro uživatele chytrých telefonů s Androidem prostřednictvím Google Play (dříve Android Marketu). Pro přístup ke svým datům na serveru nyní budou moci uživatelé využít také alternativní službu TappIn.

Další změny v novém firmwaru se týkají managementu. Nově se objevila možnost přidat k uživatelům popisky. To ocení zejména administrátoři, kteří se starají o větší množství účtů. Přibyla také funkce „síťového koše“, kde si je možné nastavit po jaké době mají být smazané soubory definitivně smazány, případně je smazat nebo naopak obnovit ihned. Navíc pomocí aplikace QNAP Finder nyní mohou vzdáleně k serveru přistupovat také uživatelé MAC OS X a Linux. Vylepšena však byla i podpora USB one-touch-copy.

Nakonec nelze zapomenout ani na vylepšené integrované multimediální aplikace
a QPKG, což ocení nejen firemní ale i domácí uživatelé. Photo Station umožňuje krom prohlížení režim slideshow. Oblíbené fotografie pak lze sdílet na sociálních sítí jako například Facebooku, Google+ a Twitteru. Ještě předtím je mohou uživatelé upravit přímo v online editoru Pixlr. Naopak majitele zrcadlovek potěší podpora náhledů fotografií ve formátu RAW. Vylepšeny však byly i další funkce a služby jako například QiTunesAir, Download Station  a inovována byla taktéž správa USB webkamer.E-mailový zpravodaj

Slevy, akce, novinky? Buďte první kdo o nich ví. Zadejte svůj e-mail a nenechte si je ujít.