Webové stránky používají cookies. Pokud budete nadále využívat naše služby, předpokládáme, že souhlasíte s jejich používáním.

10. 5. 2016, NAS servery, NAS servery, QNAP, Novinky
 

Společnost QNAP vydala systém QTS 4.2.1, který nově podporuje Network & Virtual Switch, Proxy Server, Qsirch, Virtualization Station 2.1 a další výkonné funkce

Společnost QNAP® Systems, Inc. oznámila vydání inteligentního operačního systému QTS 4.2.1 pro NAS, který nabízí další nové funkce a vylepšené aplikace umožňující uživatelům zvládat více práce při správě dat i při práci s kancelářskými aplikacemi. QTS 4.2.1 s novými výkonnými funkcemi a modernizovanými aplikacemi pamatuje na inteligentní a hladkou správu dat a silnější zabezpečení služby cloudového prostředí.

Výkonný síťový a virtuální přepínač, proxy server a podpora starších verzí Windows pro uplatnění v malých firmách

Síťový a virtualní switch integruje výkonné funkce správy sítě, poskytuje rozsáhlý přehled síťové topologie a zlepšuje konektivitu slučování portů. Virtuální switch uživatelům umožňují vybudovat si prostředí izolované sítě LAN pomocí integrovaného serveru DHCP pro lepší zabezpečení dat. Jedním z příkladů možného využití by mohlo být omezení přístupu k záznamům z dozorovacího systému IP kamer. Aplikace proxy serveru plně podporuje caching pro nahrávání obsahu, ke kterému byl přístup přes Internet. Tím dochází k úspoře přenosové šířky a ke zrychlení síťového přenosu. Aplikace proxy serveru poskytuje intuitivní rozhraní pro zjednodušení nastavování proxy serveru na Vašem NAS, takže Vám umožní zprovoznit si pouhými několika kliknutími vlastní proxy server. Proxy server poskytuje paměť cache a řídící prvky připojení pro služby sítě Internet. Pro firmy, které potřebují vylepšit svou dobu odezvy webové komunikace a zlepšit zabezpečení lze tuto aplikaci posílit tím, že uděláte ze svého NAS webový proxy server na ochranu jiných zařízení na Vaší místní síti před útokem ze sítě Internet. Kromě toho systém QTS 4.2.1 se snímky umožňuje uživatelům systému Windows přímé obnovení souborů pomocí funkce "Previous Version" ("Předchozí verze"), takže ušetří čas i úsilí a nebudou muset vyžadovat podporu IT personálu.

Užitečné programy Qsirch, Hybrid Backup Sync a Qmail pro správu dat

Qsirch 2.1 přináší další zlepšení snadno použitelné funkce prohledávání celého NAS, dostupné exkluzivně od QNAP. Indexování souborů se spouští jako úloha na pozadí, což uživatelům umožňuje mít dohled nad postupem a stavem indexování. Tuto funkci lze použít také k vyloučení souborů z indexování, takže uživatelé mají možnost filtrovat výsledky vyhledávání podle typu souboru, jako jsou například fotografie, hudba, videa a dokumenty. Předběžné zobrazení obsahu prezentuje miniatury fotografií, videí a souborů PDF, aby vyhledávání a procházení velkého množství výsledků bylo rychlejší a snadnější. Hybrid Backup Sync spojuje funkce zálohování, obnovení a synchronizace do podoby jediné aplikace pro QTS, pomocí které můžete v rámci obsáhlého plánu na ukládání dat a obnovení dat po havárii snadno přenášet svá data do úložného prostoru na místním či vzdáleném umístění nebo do cloudového prostředí. Qmail je e-mailový klient umožňující uživatelům přístup k různým e-mailovým účtům nebo přepínání na jiné účty. Díky podpoře e-mailových služeb, splňující protokol IMAP, Qmail umožňuje automatické zálohování emailů z cloudového prostředí do QNAP NAS. Qmail také nabízí uživatelům snadno spravovat různé e-mailové účty a vybírat soubory z NAS jako přílohy.

Více zážitků s QTS 4.2.1: Linux Station, Virtualization Station 2.1 a Container Station 1.4

QTS 4.2.1 podporuje aplikace spouštěné na systému Linux. Uživatelé PC mají možnost stáhnout si Linux Station z Centra aplikací. Linux Station můžete také provozovat jako dálkovou pracovní plochu pro okamžitou správu prostřednictvím webového prohlížeče**. Virtualization Station 2.1 podporuje datovou propustnost GPU a klientské nástroje QNAP, jako například ovladače VirtIO, QNAP Guest Agent, ovladač QXL a UltraVNC. Přímá datová propustnost GPU umožňuje předávat virtuálním počítačům úlohy náročné na grafický výkon, takže podporuje provozování náročných inženýrských aplikací. Container Station 1.4 podporuje upravitelné kontejnery LXC a plně podporuje provozování standardních kontejnerů Docker®. Uživatelé mohou stahovat tisíce aplikací z Docker Hub a provozovat je v izolovaném prostředí a navíc mají možnost flexibilněji importovat/exportovat aplikace.

Pamatujte prosím, že některé funkce nemusejí být dostupné pro všechny modely. Více informací o systému QTS 4.2.1 naleznete na adrese https://www.qnap.com/qts/4.2/cz/E-mailový zpravodaj

Slevy, akce, novinky? Buďte první kdo o nich ví. Zadejte svůj e-mail a nenechte si je ujít.