Webové stránky používají cookies. Pokud budete nadále využívat naše služby, předpokládáme, že souhlasíte s jejich používáním.

22. 3. 2012, NAS servery, QNAP, Tiskové zprávy, Výpočetní technika
 

UMAX ve spolupráci s taiwanskou společností QNAP Systems, předním světovým výrobcem NAS serverů, monitorovacích systémů a síťových HD přehrávačů, uvádí na český trh nový NAS server TS-419U II do racku. Poháněn je nejnovějším procesorem Marvell a možno je do něj umístit až čtyři pevné disky s celkovou kapacitou až 12 TB.

Svou premiéru si QNAP TS-419U II odbyl na letošním CeBITu. Technicky se jedná
o SMB NAS server určený do racku. Proto se hodí zejména podnikům a institucím, které již využívají ostatní IT infrastrukturu umístěnou právě „ve skříních“. Nový TS-419U II pojme až čtveřici 2,5“ nebo 3,5“ SATA II pevných disků s maximální celkovou kapacitou 12GB a podporuje technologii Hot Swap. Přitom se může pochlubit při zapojení do RAID 5 rychlostí downloadu přes 210 MB/s a rychlostí uploadu přes 155 MB/s! Nový TS-419U II vychází z předchozího modelu TS-419U. Oproti němu přináší zejména výkonnější procesor Marvell taktovaný na 2 GHz, dvojnásobnou operační paměť – tedy 512 MB DDR3 a sníženou spotřebu.

Vedle toho je stejně jako ostatní novinky výrobce vybaven novým firmwarem verze 3.6.
Vedle toho přináší TS-419U II řadu možností kompletního zálohování dat. Jmenovitě se jedná o NetBak Replicator (zálohuje data přímo z jednotlivých PC), Apple Time Machine (zálohuje data přímo z jednotlivých Apple počítačů), ale také RTRR (NAS-NAS) a cloud zálohování (NAS – Amazon S3/ElephantDrive/Symform). Stejně tak nechybí ani podpora unkce MyCloudNAS a široké nastavení RAIDu. Vedle toho umožňuje TS-419U II nastavení zapnutí a vypnutí například v noci. Dále disponuje podrobným monitorovacím systémem týkající se činnosti procesoru, paměti, disku a sítě.E-mailový zpravodaj

Slevy, akce, novinky? Buďte první kdo o nich ví. Zadejte svůj e-mail a nenechte si je ujít.