Webové stránky používají cookies. Pokud budete nadále využívat naše služby, předpokládáme, že souhlasíte s jejich používáním.

9. 10. 2012, NAS servery, QNAP, Tiskové zprávy, Výpočetní technika
 

UMAX ve spolupráci s taiwanskou společností QNAP Systems, předním světovým výrobcem NAS serverů, monitorovacích systémů a síťových HD přehrávačů, uvádí na český trh novou řadu podnikových NAS serverů TS-x69L. Poháněny jsou úspornými dvou-jádrovými procesory Intel Atom a nechybí jimani podpora USB 3.0. Jsou tak vhodné nejen do menších podniků ale také pro náročné uživatele.

Všechny nové modely shodně běží na úsporném dvoujádrovém procesoru Intel Atom s frekvencí 1,86 GHz, kterému sekunduje 1 GB rychlé operační paměti typu DDR3. Pozice pro pevné disku jsou určeny pro 3,5“ palcové modely a podporují připojení přes rozhraní SATA s rychlostí až 3 Gb/s. K dostání přitom budou 2, 4, 5, 6 i 8diskové modely této řady NAS serverů. K připojení se zbytkem sítě pak poslouží stejně jako u výše mířené řady Pro dvojice rychlých gigabitových portů.

Servery řady TS-x69L navíc běží na aktuální firmwaru s funkcí automatického updatu, který vedle USB 3.0 podporuje řadu dalších technologií. Patří mezi ně podpora VPN, LDAP a proxy serveru, ale také možnost sdílení hudby a fotografií přes webový prohlížeč. Zlepšena byla také podpora IP kamer a UPnP routerů. Stejně jako u vyšší modelů Pro je dostupná služba MyCloudNAS. Vedle toho nechybí ani podpora VMware® Ready™, Citrix® XenServer Ready™ ani Windows® Hyper-V™.

NAS servery QNAP TS-x69L se tak vzhledem k výše uvedenému hodí nejen do menších podniků ale také do domácností, kde je ocení náročnější uživatelé.

Doporučené koncové ceny včetně DPH jednotlivých NAS serverů řady TS-x69L (k 9. 10. 2012) jsou následující:E-mailový zpravodaj

Slevy, akce, novinky? Buďte první kdo o nich ví. Zadejte svůj e-mail a nenechte si je ujít.