Webové stránky používají cookies. Pokud budete nadále využívat naše služby, předpokládáme, že souhlasíte s jejich používáním.

16. 8. 2012, NAS servery, QNAP, Tiskové zprávy, Výpočetní technika
 

UMAX ve spolupráci s taiwanskou společností QNAP Systems, předním světovým výrobcem NAS serverů a monitorovacích systémů, uvádí na český trh nové NAS servery TS-1679U-RP a TS-EC1679U-RP do racku. Oba jsou vybaveny výkonnými procesory Intel a pojmou až 16 pevných disků.

Oba nově uvedené modely rozšiřují nabídku NAS serverů QNAP určených do racku. Specifické jsou zejména použitím výkonných procesorů Intel a pojmou až 16 pevných disků. Mezi oficiálně podporovanými přitom nechybí ani 4 TB pevný disk značky Hitachi, takže celková hrubá kapacita serveru může být až 64 TB! Není tak třeba dodávat, že se jedná o high-end modely určené pro náročná použití v korporátní sféře.

Model QNAP TS-1679U-R je konkrétně vybaven procesorem Intel Dual Core™ i3-2120 taktovaným na frekvenci 3.3 GHz. Operační paměť typu DDR3 má kapacitu  2 GB a nechybí ani 512 MB DOM paměti. Výše mířený model QNAP TS-EC1679U-RP je naopak vybaven ještě výkonnějším a čtyř-jádrovým procesorem Intel Xeon® E3-1225 s frekvencí až 3.1 GHz. Operační technologie o typu DDR3 o velikosti 4GB podporuje také ECC (Error Checking and Correcting) technologii. Ta dokáže zjistit případně nastalou chybu a napravit jí. Přitom právě zvolený procesor, operační paměť a počet pozic pro pevné disky pasuje tento model na vůbec nejvyšší v nabídce výrobce.

Mezi další parametry nových NAS serverů patří čtveřice Gbit portů, které je možno rozšířit ještě o další dvě Gbit síťové karty. Za zmínku stojí vedle jiného také podpora VMware ready.E-mailový zpravodaj

Slevy, akce, novinky? Buďte první kdo o nich ví. Zadejte svůj e-mail a nenechte si je ujít.