Webové stránky používají cookies. Pokud budete nadále využívat naše služby, předpokládáme, že souhlasíte s jejich používáním.

23. 6. 2016, NAS servery, NAS servery, QNAP, Novinky
 

QNAP oznámil uvedení vysoce výkonné řady NAS nové generace TVS-x82T s rozhraním Thunderbolt™ 2. Řada TVS-x82T dostupná ve třech různých modelech (TVS-1282T, TVS-882T a TVS-682T) je založena na vícejádrových procesorech 6. Generace Intel® 14nm, které podávají vyšší systémový výkon pro aplikace náročné na CPU. Řada TVS-x82T vyznačující se pokročilou hardwarovou konstrukcí na základě koncepce stupňovaných úložišť, dělení na diskové oddíly odvíjejícího se od aplikací a distribuce síťového provozu dosahuje maximální efektivity úložišť a optimálního výkonu. TVS-x82T se vyznačuje také portem HDMI 2.0 pro prvotřídní prožitek ze sledování videí s hladkým přenosem a zobrazením v kvalitě 4K (60 fps), zatímco nová funkce VJBOD umožňuje maximální využití úložného prostoru použitím několika QNAP NAS k rozšíření úložné kapacity TVS-x82T.

TVS-x82T je vybaven pokročilým hardwarem pro vyšší efektivitu, k němuž patří i integrované sloty SATA M. 2 SSD, 2,5” SSD, oddílové inteligentní chlazení a beznástrojová instalace jednotek pevných disků (HDD). Technologie Qtier od QNAP posiluje TVS-x82T o automatické stupňování, které pomáhá nepřetržitě optimalizovat efektivitu ukládání dat napříč diskovými oddíly M.2 SSD, SSD a SATA. Tato rozdílná úložná média lze pak nakonfigurovat jako nezávislé diskové oddíly pro různé aplikace a zajistit tak všem aplikacím dostatečnou úroveň propustnosti. Se svými několika síťovými porty umožňuje aplikacím využívat vyhrazená rozhraní k naplnění požadavků na distribuci síťového provozu.

TVS-x82T je dodáván se třemi výstupy HDMI, včetně jednoho výstupu HDMI 2.0. Uživatelé mohou NAS připojit k HDTV nebo k přijímači signálu A/V a využívat výkonný mediální přehrávač HD Player v HD Station s dálkovým ovládáním QNAP k využívání bohatého mediálního obsahu a videí v rozlišení 4K (60 fps). Mohou také využívat tří monitorů v buďto “duplikované” nebo “rozšířené” konfiguraci pracovní plochy pro zvýšení pohodlí a produktivity při zpracování více úloh najednou.

Úložnou kapacitu TVS-x82T lze zvýšit připojením až šesti rozšiřujících jednotek QNAP Thunderbolt 2 (TX-800P a TX-500P). Kapacitu úložiště lze zvětšit také využitím nové funkce VJBOD, která umožňuje využívání úložné kapacity jiných QNAP NAS jako virtuálních disků, které lze připojit jako místní disky pro sdílené oddíly, aplikace, nebo i pro vytvoření další LUN. “VJBOD zavádí ekonomický způsob využití nevyužitého prostoru na úložišti NAS a nabízí doplňující rozšiřující úložné řešení, které maximalizuje využití úložného prostoru,” řekl produktový manažer QNAP Ripple Wu.

NAS TVS-x82T Thunderbolt 2 je nejen vybaven technologií Thunderbolt 2 (20 Gbps), ale má také duální porty 10GbE pro flexibilní konektivitu a neuvěřitelný výkon. Navíc jde o vynikající volbu pro uživatele Mac® a Windows® vybavené systémem Thunderbolt pro zpracování 4K obsahu, ukládání souborů a zálohování.

Řada TVS-x82T je ideální pro organizace, které si potřebují vybudovat zabezpečený soukromý cloud, její intuitivní a výkonný QTS operační systém usnadňuje úlohy ukládání, zálohování, sdílení a synchronizaci souborů. TVS-x82T podporuje řešení centralizované dálkové správy QRM+ (QNAP RemoteManager Plus) umožňující personálu IT odhalovat, mapovat, monitorovat a spravovat kriticky významné výpočetní prostředky (servery/PC/tenké klienty) na síti, a dále umožňuje dálkové připojení KVM (Klávesnice, Video, Myš) pro zařízení IPMI a nahrávání a přehrávání úkonů KVM za účelem jejich sledování. Virtualization Station uživatelům umožňuje provozovat na NAS více virtuálních počítačů založených na systémech Windows®, Linux, UNIX® a Android™. Container Station integruje systémově nenáročné technologie LXC a Docker® k naplnění potřeb neomezeného počtu kontejnerových aplikací. Stechnologií QvPC mohou uživatelé snadno provozovat NAS jako PC po připojení klávesnice, myši, displeje HDMI a získat tak přístup k uloženým údajům, spouštět více virtuálních strojů, surfovat na webu, využívat videa s vysokým rozlišením pomocí HD Player, monitorovat kanály přímých přenosů na Surveillance Station a mnoho dalšího.

Klíčové specifikace

TVS-1282T: 8 slotů pro pevné disky 3,5”/2,5” a 4 sloty pro disky SSD 2,5”
 - TVS-1282T-i5-16G: Čtyřjádrový procesor Intel® Core™ i5-6500 3,6 GHz, 16GB DDR4 RAM
 - TVS-1282T-i7-32G: Čtyřjádrový procesor Intel® Core™ i7-6700 3,4 GHz, 32GB paměti DDR4 RAM
TVS-882T: 6 slotů pro pevné disky 3,5”/2,5” a 2 sloty pro disky SSD 2,5”
 - TVS-882T-i5-16G: Čtyřjádrový procesor Intel® Core™ i5-6500 3,6 GHz, 16GB DDR4 RAM
TVS-682T: 4 sloty pro pevné disky 3,5”/2,5” a 2 sloty pro disky SSD 2,5”
 - TVS-682T-i3-8G: Dvoujádrový procesor Intel® Core™ i3-6100 3,7 GHz, 8GB paměti DDR4 RAM

Desktop NAS; za provozu vyměnitelné pevné disky SATA 6Gbps/3Gbps; oddílové inteligentní chlazení; 2 porty rozhraní Thunderbolt 2; 2 sloty pro disky SSD M.2; 2 porty 10GBase-T LAN, 4 porty Gigabit LAN; 3 výstupy rozhraní HDMI (HDMI 1.4b x2, HDMI 2.0 x1); 5 portů rozhraní USB 3.0; 1 zvukový konektor 3,5mm, 2 integrované reproduktoryE-mailový zpravodaj

Slevy, akce, novinky? Buďte první kdo o nich ví. Zadejte svůj e-mail a nenechte si je ujít.