Webové stránky používají cookies. Pokud budete nadále využívat naše služby, předpokládáme, že souhlasíte s jejich používáním.

7. 6. 2016, NAS servery, NAS servery, QNAP, Novinka, Novinky
 

Společnost QNAP ohlásila vydání výkonného 8-pozicového podnikového NAS TS-831X vybaveného dvěma integrovanými porty sítě 10GbE SFP+ a plně podporujícího vysokorychlostní sítě 10GbE jakožto nákladově efektivního NAS řešení. TS-831X dále podporuje VJBOD (Virtual JBOD), kterým uvádí ekonomický způsob využití nevyužitého úložného prostoru na NAS k rozšiřování úložného prostoru jiných QNAP NAS. Využitím výhod nativní podpory Container Station, mohou organizace na TS-831X rychle vyvíjet a nasazovat aplikace pro Internet věcí (Internet of Things, IoT) a vytvářet tak více obchodních příležitostí.

TS-831X využívá čtyřjádrový procesor Annapurna Labs Alpine AL-314 1,4 GHz ARM® Cortex-A15 a je vybaven 8GB/16GB DDR3 RAM (s možností rozšíření na 16GB), podporou RAID 5/6, hardwarově akcelerovaným šifrováním a disky SSD. Má připravenost pro sítě 10GbE a dva integrované porty sítě 10GbE SFP+ a umožňuje uživatelům instalaci třetího portu 10GbE prostřednictvím přídavného slotu PCIe pro flexibilní nasazení prostředí vysokorychlostní sítě.

QNAP VJBOD je síťový JBOD, který pomáhá maximalizovat využití úložiště NAS. Kromě užívání fyzických rozšiřujících úložných jednotek mohou uživatelé vysokou kapacitu TS-831X využít také k ekonomickému rozšiřování ostatních QNAP NAS s VJBOD, vytvářet virtuální seznamy úložišť a svazky na virtuálních discích pro provozování služeb NAS. “VJBOD uvádí ekonomický způsob využití nevyužitého prostoru na úložišti NAS a poskytuje uživatelům doplňující flexibilní rozšiřující úložné řešení pro maximalizaci využití dostupného úložného prostoru,” uvedl produktový manažer QNAP Ripple Wu. “

Container Station exkluzivně integruje systémově nenáročné virtualizační technologie LXC a Docker®. Uživatelé mohou na TS-831X provozovat více izolovaných operačních systémů Linux® nebo stahovat aplikace z integrovaného registru Docker Hub®. TS-831X s Container Station poskytuje ideální privátní platformu pro IoT cloud nabízející bezpočet praktických kontejnerových aplikací, pomocí nichž mohou vývojáři inicializovat mikroslužby a snadno aplikovat, rychle vyvíjet a pohodlně nasazovat aplikace pro IoT.

TS-831X je rozsáhlé úložné řešení pro ukládání, zálohování, sdílení a centralizovanou správu dat podporující zálohování pro stolní počítače i laptopy s operačními systémy Windows® a Mac®, vzdálenou replikaci v reálném čase (Real-Time Remote Replication, RTRR) s řízením verzí záloh, rsync a zálohováním na úložiště cloud (Amazon® S3, Amazon® Glacier, Microsoft® Azure, ElephantDrive®, Dropbox® a Google Cloud Storage™) i sdílení souborů napříč platformami Windows®, Mac® a Linux®/UNIX®. TS-831X lze používat jako VPN server nebo VPN Client k zajištění síťového přístupu. Výkonný fulltextový vyhledávací nástroj Qsirch umožňuje rychle vyhledat data na NAS a Qsync poskytuje více způsobů synchronizace a skupinového sdílení souborů, čímž výrazně zlepšuje flexibilitu týmových projektů a spolupráce.

Podniky se mohou na škálovatelný TS-831X spolehnout jakožto na úložné řešení, které nezastará. K TS-831X lze připojit dvě rozšiřující úložné jednotky QNAP (8-pozicovou UX-800P a 5-pozicovou UX-500P) pro podporu až 24 pevných disků. Díky podpoře QJBOD Express (přesouvání jednotlivých JBOD) mohou uživatelé migrovat svá data z TS-831X na jiný NAS pomocí JBOD jednotky aniž by potřebovali síťové připojení, čímž ušetří značné množství času jinak potřebného k migraci velkého množství dat záloh.

Klíčové specifikace TS-831X

  • TS-831X-8G: 8GB DDR3 RAM (8GB x1)
  • TS-831X-16G: 16GB DDR3 RAM (8GB x2)

8-pozicový desktopový model; čtyřjádrový procesor Annapurna Labs Alpine AL-314 1,4 GHz, podpora RAID 5/6, hardwarově akcelerované šifrovaní; za provozu vyměnitelné disky 2,5”/3,5” SATA 6Gbps HDD nebo SSD; 2 porty 10 Gigabit SFP+, 2 porty Gigabit RJ45; 1 slot PCIe Gen2 (x2); 3 porty USB 3.0.E-mailový zpravodaj

Slevy, akce, novinky? Buďte první kdo o nich ví. Zadejte svůj e-mail a nenechte si je ujít.