Webové stránky používají cookies. Pokud budete nadále využívat naše služby, předpokládáme, že souhlasíte s jejich používáním.

16. 8. 2016, NAS servery, NAS servery, QNAP, Novinky, QNAP
 

Společnost QNAP dnes oznámila vydání dvoujádrového 2-pozicového TS-251A a 4-pozicového TS-451A. Tyto modely jsou vybaveny unikátním portem USB QuickAccess pro přímé připojení k počítači prostřednictvím rozhraní USB 3.0, které nabízí vynikající pohodlný přístup k souborům uloženým na NAS s datovou propustností až 100 MB/s. V kombinaci s funkcemi NAS a iSCSI SAN poskytuje kompletní úložné řešení k zálohování a synchronizaci souborů a pro vzdálený přístup k nim. TS-x51A se svými dvěma porty Gigabit LAN podávajícími datovou propustnost až 211 MB/s, podporou přehrávání a překódování videí 4K a širokou škálou multimediálních aplikací je ideálním NAS systémem pro fotografy a audiovizuální nadšence.

TS-x51A je založen na nejnovějším dvoujádrovém procesoru 14nm Intel® Celeron® 1,6 GHz (s navýšením až na 2,48 GHz) s nízkým konstrukčním tepelným výkonem 6 wattů a s dvoukanálovou 2GB/4GB DDR3L-1600 RAM pamětí (navýšitelnou na 8GB). Je vybaven dvěma porty sítě Gigabit Ethernet a podporuje hardwarově akcelerované šifrování AES-NI podávající datovou propustnost až 205,14 MB/s s AES-NI šifrováním celých svazků. “Skutečným vrcholem TS-x51A je port USB QuickAccess. Umožňuje přímé propojení pro přenos souborů mezi NAS a systémem Windows®/ Mac®,” uvedl produktový manažer QNAP Jason Hsu a dodal: “Poskytuje uživatelům známý zážitek zapnout-a-použít USB, aby rychle zvládli prvotní instalaci a získali okamžitý přístup k souborům na NAS pro každodenní použití. Jde o snadno použitelný NAS s vynikajícím výkonem a funkčností.”

TS-x51A kombinuje množství inovativního hardware a vynikající softwarové funkce. VJBOD (Virtual JBOD) umí rozšířit úložnou kapacitu TS-x51A pomocí nevyužitého prostoru na jiných QNAP NAS a dalšího rozšíření kapacity lze dosáhnout připojením rozšiřující jednotky QNAP (UX-800P nebo UX-500P). Díky Linux Station umožňuje TS-x51A uživatelům provozovat operační systém Ubuntu®, využívat jeho bohaté aplikační vybavení a vyvíjet balíčky pro IoT (Internet of Things, Internet věcí), takže mohou využívat zabezpečený privátní cloud kombinující úložiště a aplikace pro IoT.

TS-x51A využívá operační systém QTS 4.2.2 s mnoha funkčně bohatě vybavenými a produktivními aplikacemi. Hybrid Backup Sync konsoliduje funkce zálohování, obnovení a synchronizace do jediné aplikace, takže úlohy zálohování a obnovení jsou pak neuvěřitelně snadné a efektivní. Správce úložišť QTS poskytuje webový snímkovací nástroj umožňující až 256 snímků pro svazky/LUN a včasné obnovení dat kdykoli je třeba. Fulltextový vyhledávací nástroj Qsirch umožňuje rychlé vyhledání souborů na NAS a podporuje vyhledávání v souborech .eml uložených na NAS. Virtualization Station umožňuje provozovat na TS-x51A více virtuálních počítačů založených na systémech Windows®, Linux, UNIX® a Android™. Container Station integruje systémově nenáročné virtualizační technologie LXC a Docker® a poskytuje QIoT Containers, čímž uživatelům pomáhá rychle vyvíjet zásobníky IoT na QNAP NAS jakožto privátní platformě pro IoT cloud.

TS-x51A je nejen výkonným a snadno použitelným zařízením typu NAS, ale poskytuje rozmanitou multimediální zábavu. Uživatelé mohou TS-51A připojit k HDMI TV nebo k přijímači A/V a využívat videa v rozlišení až 4K UHD a bohaté multimediální kolekce uložené na svých NAS. S aplikací OceanKTV, mikrofonním konektorem 3,5 mm a výstupním portem se z TS-x51A stává karaoke systém pro exkluzivní karaoke prožitek.

Klíčové specifikace

TS-251A: 2-pozicový desktopový NAS
TS-451A: 4-pozicový desktopový NAS

Dvoujádrový procesor Intel® Celeron® 1,6 GHz (s navyšováním frekvence až na 2,48 GHz), dvoukanálová 2GB/4GB DDR3L-1600 RAM paměť (navýšitelná na 8 GB); 2 porty Gigabit RJ45; 1 port USB 3.0 Micro-B QuickAccess; 1 výstupní port rozhraní HDMI; 1 mikrofonní konektor 3,5 mm (pouze pro dynamické mikrofony); 1 zvukový konektor 3,5 mm (pro použití se zesilovačem)

 E-mailový zpravodaj

Slevy, akce, novinky? Buďte první kdo o nich ví. Zadejte svůj e-mail a nenechte si je ujít.