Webové stránky používají cookies. Pokud budete nadále využívat naše služby, předpokládáme, že souhlasíte s jejich používáním.

16. 11. 2016, NAS servery, NAS servery, QNAP, Novinky
 

QNAP uvádí na trh nové modely TS-131P, TS-231P a TS-431P. Tato řada využívá dvoujádrové procesory Alpine AL-212 s taktovací frekvencí 1,7 GHz od AnnapurnaLabs (která je součástí společnosti Amazon) a poskytuje vysoce výkonné a zabezpečené NAS řešení. To je ideální především pro vytvoření soukromého cloudového prostředí pro domácnosti, malé kanceláře a pracovní skupiny uživatelů. Kromě základních požadavků, jako je například ukládání, sdílení nebo zálohování souborů, podporuje řada TS-x31P také aplikaci na vytváření poznámek v cloudu, centralizovanou správu e-mailových účtů, správu kontaktů a také multimediální aplikace.

 

 

 

 

 

 

 

 

"Nákladově efektivní a spolehlivé NAS řešení je pro malé podniky a organizace bezesporu klíčovou investicí pro zlepšení efektivity prováděných prací. Naopak domácí uživatelé většinou preferují jednoduchá a praktická úložiště s dostupností dat v reálném čase, která jim pomáhají vytvořit moderní digitální domácnost,“ uvedl produktový manažer společnosti QNAP Dan Lin. „TS-x31P je koncipován tak, aby naplnil potřeby uživatelů v oblasti zabezpečení dat, nabídl rozsáhlý prožitek ve světě multimédií a zároveň zajistil flexibilitu a spolehlivost v oblasti podnikání“, dodal Lin.

TS-x31P, vybavený energeticky efektivním dvoujádrovým procesorem ARM® Cortex®-A15, 1,7 GHz, 1 GB paměti DDR3 RAM a podporující pevné disky a SSD disky SATA 6Gb/s, nabízí vysokorychlostní přenos souborů (až 225 MB/s) a vynikající výkon při paralelním zpracování více úloh. Je také dodáván s hardwarovým šifrovacím enginem, který zajistí přenosové rychlosti až 180 MB/s s 256bitovým AES šifrováním (model: TS-431P).

Multifunkční řada TS-x31P nabízí množství aplikací pro zvyšování produktivity: QmailAgent slouží k centrální správě více e-mailových účtů, čímž usnadňuje vyhledávání v e-mailech a jejich organizaci; Qcontactz umožňuje centralizaci kontaktních informací; Notes Station umožňuje uživatelům vytvářet digitální poznámky v soukromém cloudu, spolupracovat s přáteli a sdílet informace; Container Station integruje systémově nenáročné virtualizační technologie LXC a Docker®, aby umožnily bezproblémové spouštění velkého počtu aplikací, a Qsync zpřístupňuje synchronizaci souborů napříč zařízeními, takže uživatelům umožňuje přístup k vlastním souborům uloženým na NAS i z jiných zařízení.

Díky podpoře technologií DLNA®, AirPlay®, a Chromecast™ mohou uživatelé snadno prohlížet fotografie a sledovat filmy v kvalitě HD uložené na TS-x31P  - a to z kteréhokoli místa ve své domácnosti: na kompatibilních Smart TV, herních konzolích nebo multimediálních přehrávačích. Díky tomu se TS-x31P stává domácím multimediálním centrem a multizonálním systémem řízení multimédií. Uživatelé mohou také pomocí aplikací Photo Station, Music Station a Video Station centrálně spravovat a sdílet fotografie, hudbu a videa. Bohatá nabídka mobilních aplikací od QNAP (Qphoto, Qmusic, Qvideo, Qfile a Qmanager) navíc velmi usnadňuje vzdálený přístup k souborům uloženým na TS-x31P i jejich správu.

TS-x31P je spolehlivý NAS typu „vše-v-jednom“ vhodný jak pro ukládání dat, zálohování a sdílení, tak i pro jejich centralizovanou správu. Podporuje flexibilní zálohování pro Windows® a Mac®, dálkovou replikaci v reálném čase (RTRR) s řízením verzí, rsync a zálohováním na cloud (kompatibilní se službami cloudových úložišť Amazon® Glacier, Azure™ Storage, Google Cloud Storage™, Google Drive™, Microsoft® OneDrive®, Dropbox®, Amazon® Drive, Yandex® Disk, Box® a Amazon® S3/OpenStack Swift/WebDAV) a sdílení souborů napříč platformami pro systémy Windows®, Mac® a Linux®/UNIX®.

Uživatelé si na TS-x31P mohou také nainstalovat Surveillance Station k vybudování profesionální sítě videokontroly se dvěma bezplatnými kanály IP kamer (dokoupením dodatečných licencí lze rozšířit až na 25 kanálů). Integrované App Center zahrnuje řadu aplikací vyvinutých u QNAP a i od externích vývojářů a umožňuje další rozšíření funkcionality NAS.

Klíčové specifikace

TS-131P: 1-diskový model; 1 x Gigabit LAN port
TS-231P: 2-diskový model; 2 x Gigabit LAN port
TS-431P: 4-diskový model; 2 x Gigabit LAN port

Dvoujádrový procesor Alpine AL-212 s taktovací frekvencí 1,7 GHz a 1 GB DDR3 RAM od AnnapurnaLabs; za provozu vyměnitelné disky 3,5"/2,5" SATA 6Gb/s, 3Gb/s HDD nebo SSD; 3 porty USB 3.0; bezpečnostní slot Kensington.E-mailový zpravodaj

Slevy, akce, novinky? Buďte první kdo o nich ví. Zadejte svůj e-mail a nenechte si je ujít.