Webové stránky používají cookies. Pokud budete nadále využívat naše služby, předpokládáme, že souhlasíte s jejich používáním.

29. 1. 2013, NAS servery, QNAP, Tiskové zprávy, Výpočetní technika
 

ConQuest entertainment a. s. ve spolupráci se společností QNAP Systems uvádí na český trh dva modely TS-870U-RP pro osm a TS-1270U-RP pro až dvanáct pevných disků. Oba jsou prvními zástupci nové řady TS-x70, která je postavena na dvoujádrových procesorech Intel. Každý z výše uvedených serverů disponuje dvojicí rychlých USB 3.0 portů a dvojicí gigabitových síťových portů. Nechybí podpora virtualizace a celá řada možností zálohování.

Všechny nové modely řady TS-x70 shodně běží na dvoujádrovém procesoru Intel Pentium s frekvencí 2.4 GHz, který má k dispozici 4GB operační paměti typu DDR3. Pozice pro pevné disky jsou určeny pro 3.5“ palcové modely s max. kapacitou až 4 TB a podporují připojení přes rozhraní SATAIII.

Připojení k síti zajišťuje dvojice gigabitových portů RJ-45. Všechny QNAP NAS servery řady TS-x70 navíc podporují instalaci deseti gigabitové síťové karty. Externí paměťová úložiště jako například externí disky lze připojit také přes dvojici eSATA portů nebo dvojici USB 3.0 rychlých portů, či čtveřici USB 2.0 portů. Pro zařízení připojená právě přes zmíněné rozhraní eSATA je připravena LED indikace stejně jako pro status, síť a pevné disky.

Funkce a podporované technologie jsou vzhledem ke stejnému firmwaru velmi podobné s modely řady TS-x69 a TS-x79. NAS servery řady TS-x70 proto vyplňují jakousi mezeru mezi nimi. Nechybí virtualizační řešení jako například VMware® vSphere™, Citrix® XenServer™ a Microsoft® Hyper-V™. Stejně tak nechybí možnost zálohování přes Amazon® S3, ElephantDrive® and Symform® a podpora vybraných aplikací třetích stran. Samozřejmostí je pak detailní nastavení jednotlivých složek a přístupů přes přehledné webové rozhraní.

Řada NAS serverů QNAP TS-x70 je určena zejména pro malé až velké podniky. Doporučená koncová cena NAS serveru QNAP TS-870U-RP je stanovena na 55.990 Kč s DPH, u modelu QNAP TS-1270U-RP pak na 71.990 Kč s DPH.

 E-mailový zpravodaj

Slevy, akce, novinky? Buďte první kdo o nich ví. Zadejte svůj e-mail a nenechte si je ujít.