Webové stránky používají cookies. Pokud budete nadále využívat naše služby, předpokládáme, že souhlasíte s jejich používáním.

24. 4. 2013, NAS servery, QNAP, Tiskové zprávy, Výpočetní technika
 

ConQuest entertainment a. s. ve spolupráci se společností QNAP Systems uvádí na český trh dvě nové na sebe navazující řady TS-x20 a TS-x21. Konkrétně se jedná o jedno TS-120/121, dvou TS-220/221 i čtyř diskové modely TS-420/421, které jsou k dispozici i v rackovém provedení. Všechny NAS servery staví na úsporných procesorech Marvell a především novém systému QTS 4.0. Ten přichází s podporou oken s funkcí „táhni a pusť“, vylepšeným cloudem a synchronizací, řadou multimediálních i dalších funkcí.

Všechny NAS servery TS-x20 a TS-x21 jsou postaveny na úsporných procesorech Marvell. U nižší řady určené do domácností, kanceláří a malých firem pracují na frekvenci 1,6 GHz a k dispozici je 512 MB DDR3 operační paměti. U vyšší řady určené také do menších podniků jsou taktovány na 2 GHz a kapacita paměti je dvojnásobná, tedy 1 GB DDR3. Zásluhou toho mají modely z řady TS-x21 vyšší datovou propustnost a disponují vyšším výkonem pro náročnější použití nebo většího množství přístupů ve stejný okamžik. Řada TS-x21 je navržena v kovovém šasi.

Na trh míří následující modely TS-x20 a TS-x21 s doporučenou cenou:

A rackové modely TS-42x:

Hlavní novinkou je ovšem vydání nového systému QTS 4.0, který je dostupný
pro všechny nové modely řady TS-x20 a TS-x21.  Nejviditelnější změnou je integrace okenního správce do uživatelského prostředí webového prohlížeče včetně podpory funkce „táhni a pusť“. Vylepšení se týkají i synchronizace napříč platformami včetně chytrých telefonů, pro které připravil QNAP hned několik aplikací. Pojetí jasně směřuje k tomu, že NAS server už není jen místem k ukládání dat na místní síti a zálohování, ale vlastním cloudem a úložištěm s podporou řadou funkcí, na které se můžete připojit doslova odkudkoliv.

QNAP nyní více cílí i na náročné domácí uživatele, kteří mohou využívat NAS server nejen k zálohování fotografií, videí z rodinných dovolených ale také jako multimediální centrum. Uživatelé navíc mohou vedle stále vylepšovaných webových aplikací vyzkoušet novou funkci HappyGet, který umožňuje jednoduché stahování videí z Youtube přímo na úložiště NAS serveru.

Klíčové vlastnosti nového systému QTS 4.0:

1.    Chytrý desktop: webové prostředí nově s okny, rychlé start menu, chytrý Dashboard, shlukování ikon, více ploch, změna pozadí, rychlé vyhledávání, notifikace událostí, widgety pro externí zařízení a sledování zdrojů

2.    File Station: podpora náhledů fotek, nastavení fotek včetně oprávnění, funkce „táhni a pusť při dvou spuštěných správcích souborů, kategorizace síťového koše podle sdílených složek

3.    Photo Station: nové uživatelské prostředí, vylepšená slideshow s možností přetáhnutí fotek, automatické třídění fotek v čase, tagování fotek, zálohování fotek a videí přes Smart Import

4.    Music Station: nové uživatelské prostředí, editování textů skladeb

5.    Media Library: podpora transkódování

6.    HyppyGet: aplikace pro stahování videí z Youtube, Vimeo a fotek
z Facebooku

7.    Surveillance Station Pro: nové uživatelské prostředí, podpora více přehrávačů IE, Google Chrome a Mozilla Firefox

8.    App Center: více než 80 aplikací od QNAPu i třetích stran k instalaci

9.    myQNAPcloud.com: vlastní cloud se snadným přihlášením přes portál QNAPu

10. Qsync utility: jednotná složka pro synchronizaci souborů ať už se připojíte
a pracujete z jakéhokoliv podporovaného zařízení

11. QAirplay: prohlížení fotek a přehrávání videí umístěných na QNAP NAS
přes AirPlay

12. Qfile / Qfile HD: automatický upload z fotogalerie

13. Qmanager: podpora vzdáleného nastavení pro vzbuzení NAS serveru po sítiE-mailový zpravodaj

Slevy, akce, novinky? Buďte první kdo o nich ví. Zadejte svůj e-mail a nenechte si je ujít.