Webové stránky používají cookies. Pokud budete nadále využívat naše služby, předpokládáme, že souhlasíte s jejich používáním.

30. 10. 2013, 3DS, Nintendo, Tiskové zprávy
 

Čekání na návrat mistra v řešení hádanek se chýlí ke konci. Profesor s cylindrem dorazí do Evropy 8. listopadu v titulu Professor Layton and the Azran Legacy, které je exkluzivní pro rodinu konzolí Nintendo 3DS. Vydejte se na zbrusu novou výpravu s profesorem Laytonem a jeho odvážnými asistenty Lukem a Emmy na palubě vzducholodi, která vás v prvním kroku na dlouhé cestě vezme do zamrzlého Froenborgu, odkud se vine stopa prastaré Azranské civilizace. Pouť sice začíná na chladném místě, avšak váš mozek se pořádně zahřeje díky sbírce více než 500 hádanek, mozkolamů a interaktivních puzzle (150 hádanek se otevře v průběhu hry a 365 bude k dispozici ke stažení – každý den jedna denní hádanka po dobu 1 roku od vydání hry).

Nováčkům se otevírá šance navštívit podmanivý animovaný svět profesora Laytona a ponořit se do akcí nabitého příběhu a návykového řešení hádanek. Pro fanoušky, kteří znají celou série, jež nyní čítá 6 titulů, představuje novinka profesorovo závěrečné vyšetřování odehrávající se ihned po hře Professor Layton and the Miracle Mask. Je třeba se tedy připravit na množství příběhových zvratů a odhalení z profesorovi minulosti i budoucnosti.

Trio hrdinů obdrží dopis od slavného archeologa, který tvrdí, že objevil „živoucí mumii“,z které se vyklube dívka uvězněná v ledu – živý pozůstatek prastaré Azranské civilizace. Tu se profesor snažil najít celý život. Našim hrdinům se podaří dívku vysvobodit. Jenže ta je vzápětí unesena zákeřnou organizací Targent. Je na profesoru Laytonovi, aby dívku zachránil a odhalil tajemství Azranů, než se to povedu Targentu… Tento finální příběh završuje děj prequelů, který odstartoval v titulu Professor Layton and the Spectre’s Call, a napojuje se na linii z Professor Layton and the Curious Village, což byl vůbec první díl této série.

Kromě té největší sbírky puzzleů, které se kdy v sérii objevily, obsahuje titul i tři nové minihry: V „Dress Up“ si zahrajete na módního konzultanta a budete pro různé postavy, které po cestě potkáte tvořit dokonalý outfit. „Nut Roller“ se točí okolo veverky, s kterou manévrujete tak, abyste prošli překážkovou dráhu a dostali její milovaný vlašský ořech do cíle. Pokud veverce pomůžete zaplnit spíž oříšky, tak vám na oplátku pomůže najít mince s radami, které jsou ukryty po celém světě. V „Blooms and Shrooms“ se budete starat o zahradu. Není to ale jen tak nějaká zahrada. Naleznete zde velice exotickou flóru. Vaším cílem bude zaplnit zahradu krásnými květinami a vyhnout se škodlivým houbám.

Další novinkou je Treasure Hunt mód. Za pomoci StreetPass funkce můžete s ostatními hráči sdílet výzvy – během dobrodružství můžete nalézt až 100 objektů – vyzvěte ostatní, aby je ve své hře našli! Tato kombinace paměti a průzkumu také odmění hráče různými cenami, jako jsou 3D dekorace, jimiž můžete vylepšit vzhled své vzducholodi.

Pokud si navíc hru předobjednáte dostanete u vybraných prodejců (JRC, Xzone, Gamehouse a Gameexpres) dárek: koženou peněženku s logem hry!

Professor Layton and the Azran Legacy vychází 8. listopadu a jedná se o exkluzivní titul pro rodinu konzolí Nintendo 3DS.

Pro více informací navštivte http://www.mojenintendo.cz nebo nás sledujte na facebooku na www.facebook.com/nintendoclubcz. E-mailový zpravodaj

Slevy, akce, novinky? Buďte první kdo o nich ví. Zadejte svůj e-mail a nenechte si je ujít.