Webové stránky používají cookies. Pokud budete nadále využívat naše služby, předpokládáme, že souhlasíte s jejich používáním.

13. 8. 2013, NAS servery, TerraMaster, Tiskové zprávy, Výpočetní technika
 

Na český trh nový model síťového úložiště TerraMaster F2-NAS 2, který je postaven na stejném softwarovém i hardwarovém základě jako čtyřdiskový F4-NAS. Oproti němu ovšem disponuje dvojicí pozic pro 3,5“ pevné disky. Výborně se proto hodí všem, kteří požadují pokročilé funkce, ale stačí jim o něco menší úložiště.

F2-NAS 2 je postaven na úsporném procesoru Marvell 6282 taktovaném na 1,6 GHz paměti, kterému sekunduje 512 MB DDR3 operační paměti. Do dvou šuplíků lze umístit dva pevné disky s jednotlivou kapacitou až 4 TB včetně, lze tedy složit úložiště o celkové hrubé kapacitě 8 TB. Vedle jednotlivého zapojení jsou samozřejmě podporována pole RAID 0 (spojení) a RAID 1 (zrcadlení). K připojení k síti slouží jeden gigabitový RJ-45 port. Naopak pro externí paměťová zařízení je připraven eSATA port a USB 2.0, ke kterému lze připojit také USB hub nebo tiskárnu.

Vedle sdílení dat napříč platformami umí síťové úložiště také zálohování včetně vzdálené replikace. Dostupný je kromě jiných protokolů také tiskový server, TwonkyMedia uPnP media server a webový server (PHP, MySQL). Stahování obsahu z internetu umožní vestavěná aplikace Download station. Stejně jako předchozí model je i F2-NAS 2 vybaven kompletním českým rozhraním i online aktualizací firmwaru.E-mailový zpravodaj

Slevy, akce, novinky? Buďte první kdo o nich ví. Zadejte svůj e-mail a nenechte si je ujít.