Webové stránky používají cookies. Pokud budete nadále využívat naše služby, předpokládáme, že souhlasíte s jejich používáním.

15. 6. 2016, Nintendo, Novinka, Novinky, Tiskové zprávy, Wii U
 

Nintendo na E3 v Los Angeles odstartovalo s prvním a zároveň opravdu detailním pohledem na hru The Legend of Zelda: Breath of the Wild a dalšími informacemi o hrách Pokémon Sun a Pokémon Moon. Nintendo Treehouse: Live pak věnoval všechna svá dosavadní vysílání prezentacím dodatečného obsahu ze hry The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Masivní demoverze připravená pro E3 představuje jenom zlomek z celkové hry, ale hloubka jím zprostředkovaného zážitku jde dalece za hranice jeho fyzické velikosti, která je i tak obrovská. I po celodenním hraní této demoverze Nintendo stále pouze klouzalo po povrchu tohoto ohromujícího dobrodružství v otevřeném světě.

Zde je rychlá rekapitulace nejzajímavějších informací. Pro ještě více detailů o hře The Legend of Zelda: Breath of the Wild můžete navštívit webové stránky http://e3.nintendo.com/videos, kde si můžete pustit jednotlivé Nintendo Treehouse: Live videa.

Shrines of Trials: Po světě je roztroušených více jak 100 těchto lokací plných hádanek a pastí čekajících na své objevení a v některých případech může být jejich samotné objevení samo o sobě hádankou. Ve výsledku tyto svatyně nabízí hráčům mnohem kompaktnější výzvy, které mohou být řešeny větším množstvím způsobů. Odměnou za splnění výzev, navržených mnichy těchto svatyní, pak hráči obdrží Spirit Orb.

Runy: Při prozkoumávání svatyní mohou hráči získat také runy. Například Magnesis runa může Linkovi pomoct zvedat a házet kovové předměty. Remote Bomb má zase dva různé druhy bomb, a to kulaté a hranaté, které zůstávají na místě. Stasis runa pak zmrazí pohybující se objekty, zatímco Cryonis runa zmrazí vodu a umí vyvolat ledové pilíře.

Zbraně a boj: Hra obsahuje velké množství zbraní včetně řady zcela nových přírůstků v rámci série. Hráči budou muset zbraně najít nebo je sebrat nepřátelům a zároveň počítat s tím, že se postupně opotřebovávají. Bude taktéž možné načasovat své útočné i obranné  manévry a dočasně tak zpomalit čas a provést sérii rychlých výpadů na protivníky.

Jídlo: Dalším odklonem od tradiční hratelnosti v rámci série je, že hráči již nebudou moct doplnit svá srdíčka nebo získat nějaké ty rupees jednoduchým sekáním okolní trávy. Link může hledat nejrůznější jídlo ve svém okolí včetně jablek a hub. Jídlo si může taktéž ulovit. Konzumování syrového jídla mu pak nějaké to zdraví doplní, vařením a spojováním nejrůznějších ingrediencí ale bude možné získat nejrůznější speciální efekty po omezenou dobu, jako je odolnost proti chladu a horku.

Počasí: Link se bude muset vypořádat s nejrůznějšími podmínkami od zasněžených vrcholků hor až po pouštní duny. Pokud bude chtít zůstat v teple, bude potřebovat odpovídající oblečení, zahřát se plápolající pochodní nebo dokonce jíst jídlo, aby si zachoval svou tělesnou teplotu a srdíčka. Hráči si budou muset dávat pozor také během bouřek. Pokud bude mít na sobě Link kovové předměty, bude moct snadno dostat smrtící zásah bleskem.

Figurky amiibo: Pro tuto hru byla odhalena nová série amiibo figurek a zároveň bylo konečně vysvětleno, jak v ní bude fungovat Wolf Link amiibo figurka ze hry The Legend of Zelda: Twilight Princess HD. Pokud ji hráči přiloží na Wii U GamePad, Wolf Link se připojí k Linkovi a bude útočit na nepřátele. Na počátku má 3 srdíčka, ale hráči mohou navýšit jejich počet dokončením Cave of Shadows a přenesením těchto uložených dat z The Legend of Zelda: Twilight Princess HD. Wolf Linka bude možné přivolat jednou denně a zmizí jakmile mu dojdou srdíčka. Další den ho pak bude možné použít znovu.

The Legend of Zelda: Breath of the Wild vyjde v roce 2017 současně na Wii U i nový systém společnosti Nintendo, nesoucí kódové označení NX.

Další Nintendo Treehouse: Live začne 15. června v 19:00 středoevropského letního času a uvidíme v něm dotazy na vývojáře hry Pokémon GO. Dále bude obsahovat převážně prezentace dříve oznámených titulů pro konzoli Wii U a zařízení z rodiny Nintendo 3DS jako je Paper Mario: Color Splash, Rhythm Paradise Megamix, Tokyo Mirage Sessions #FE, Monster Hunter Generations a Dragon Quest VII: Fragments of the Forgotten Past. Při vysílání bude zároveň představená také nová RPG značka pro zařízení z rodiny Nintendo 3DS. Nintendo Treehouse: Live si můžete naladit na http://twitch.tv/nintendoUK.

 

Detaily ohledně všech aktivit společnosti Nitnendo na E3 najdete na webových stránkách http://www.nintendo.co.uk nebo Nintendo of America webových stránkách http://e3.nintendo.com zatímco prezentace přímo z místa dění můžete sledovat na http://twitter.com/nintendouk.E-mailový zpravodaj

Slevy, akce, novinky? Buďte první kdo o nich ví. Zadejte svůj e-mail a nenechte si je ujít.