Webové stránky používají cookies. Pokud budete nadále využívat naše služby, předpokládáme, že souhlasíte s jejich používáním.

24. 1. 2013, Nintendo, Tiskové zprávy, Wii U
 

President Nintenda, Satoru Iwata, představil včera v novém vydání Nintendo Direct nejnovější plány s konzolí Wii U. Iwata odhalil line-up her pro Wii U, který nabídne širokou škálu titulů z nejlepších herních sérií od Nintenda. Jsou to hry, které spolu budou moci hrát dlouholetí fanoušci i ti, co ještě nikdy nehráli. Díky integrované druhé obrazovce, kterou nabízí GamePad, si v nich všichni užijí něco nového. 
Iwata také detailně popsal řadu vylepšení, která jsou navržena tak, aby hraní na Wii U bylo více společenskou aktivitou dokonce i ve chvílích, kdy hráči nehrají ve stejné místnosti. “Zábava při hraní videoher není pouze o samotném hraní, je to také o sdílení zážitků ze hry s dalšími lidmi – dokonce i když žijí velmi daleko od sebe, hrají na jiné úrovni a nebo v jinou dobu“ říká Iwata. “Chceme, aby  Wii U bylo systémem, který lidi spojuje dohromady.“ 
Ke shlédnutí celého vysílání Nintendo Direct navštivte: http://nintendo.co.uk/nintendodirect. 
Dozvíte se například tyto ohlášené novinky:
Hry:
•    Dvě hry ze série Zelda: Eiji Aonuma, producent série The Legend of Zelda odhalil dva tituly pro Wii U. 
•    Super Mario je na cestě: Tým Nintendo EAD Tokyo Software Development, který vytvářel hry Super Mario Galaxy pro Wii a Super Mario 3D Land pro Nintendo 3DS, pracuje na nové 3D Mario hře pro Wii U. Tato hra by měla být vystavena na letošní E3.
•    Závodění přichází!: Nintendo také pracuje na novém titulu z řady Mario Kart.  Ten bude také dostupný na E3. 
•    Yarn Yoshi: Tým, který vytvářel Kirby’s Epic Yarn, v současnosti pracuje na první konzolové hře s Yoshim v hlavní roli od roku 1998, kdy vyšla Yoshi’s Story pro Nintendo 64. Takashi Tezuka, šéf Yoshi’s Island a Yoshi’s Story, dohlíží na vývoj nové hry, která je zasazena do prostředí nápaditého světa vlnek a textilií. 
•    Wii Fit U: Nové funkce, které přichází s Wii Fit U zahrnují například funkci, díky které si vytváří hráči komunity v Miiverse a společně tak mohou diskutovat o cvičení, BMI indexu, jak se jim podařilo zhubnout a další témata a mohou se tak vzájemně motivovat k dosažení vysněných cílů. Podobné funkce jsou plánovány i pro další hry. 
•    Pikmin 3: Nadcházející Pikmin 3 zahrnuje funkci, která dovoluje hráčům používat Wii U GamePad jako kameru, díky které mohou sdílet pohled ze stejné perspektivy jako Pikmin a vytvořit obrázky krajiny a postaviček ze hry a sdílet je v Miiverse. 
•    Party pokračuje: Nový titul série Wii Party je plánován na toto léto. Hra přináší mnoho herních stylů. Jedním z nich je i možnost, že oba hráči hrají na GamePadu přímo proti sobě. 
•    RPG mix: Nintendo započalo spolupráci s mnoha partnery z řad vydavatelů, aby mohli představit pro Wii U ty nejlepší herní série. Jedním takovým partnerem je i Atlus, s kterým spolupracuje na sériích Fire Emblem a Shin-Megami Tensei. Video trailer ze hry je možné vidět v Nintendo Direct.
•    Nová hra od Monolith Soft: Tetsuya Takahashi a tým Monolith Soft, kteří vyvíjeli Xenoblade Chronicles pro Wii, pracují na nové hře.  Video trailer ze hry je možné vidět v Nintendo Direct.
•    Další tituly na cestě: Iwata představil nový trailer pro The Wonderful 101. Tato hra a hra GAME & WARIO jsou plánovány do první poloviny roku 2013. Iwata také představil nové video pro hru Bayonetta 2., která stejně jako New Super Smash Bros. je stále ve fázi vývoje a detaily budou představeny později.
Společenská a systémová rozšíření
•    Miiverse expanduje do smartphonů: Od letošního jara si budou moci lidé prohlížet Miiverse ze svých  smartphonů. Ze začátku to bude na bázi prohlížeče, v budoucnu plánuje Nintendo vytvořit speciální aplikaci.
•    Aktualizace systému: Dvě hlavní aktualizace jsou již na cestě, jednu můžeme čekat na jaře a druhou v létě. 
Pro více informací navštivte http://www.mojenintendo.cz nebo nás sledujte na facebooku na www.facebook.com/nintendoclubcz. 
Kompletní vysílání Nintendo Direct naleznete na: http://nintendo.co.uk/nintendodirect. E-mailový zpravodaj

Slevy, akce, novinky? Buďte první kdo o nich ví. Zadejte svůj e-mail a nenechte si je ujít.