Webové stránky používají cookies. Pokud budete nadále využívat naše služby, předpokládáme, že souhlasíte s jejich používáním.

12. 6. 2013, 3DS, Nintendo, Tiskové zprávy, Wii U
 

 Nintendo dnes odhalilo nejen pestrý seznam her, které budou pro Wii U dostupné již v tomto roce, ale i náhled na tituly, které se připravují pro rok 2014. Nechybí ani nejoblíbenější postavy a série videoherního průmyslu, od Maria a Donkey Konga přes Luigiho, Pikmina a Pokémon až k The Legend of Zelda, Mario Kart a Super Smash Bros.

Nintendo President Satoru Iwata představil většinu z nich během vysílání Nintendo Direct. Pro shlédnutí celého vysílání navštivte: http://www.nintendo.co.uk/nintendodirect.
Výběr z ohlášených novinek:

Wii U

• SUPER MARIO 3D WORLD: Vůbec poprvé vytvořilo Nintendo Mariovku pro čtyři hráče zasazenou do 3D světa. Hra vyvinutá stejným týmem jako SUPER MARIO 3D LAND pro Nintendo 3DS a Super Mario Galaxy pro Wii, nabízí až čtyřem hráčům zaútočit jako Mario, Luigi, pincezna Peach a Toad. Každá z postav má své charakteristické schopnosti a hráči mohou hrát buď dohromady nebo proti sobě. Nová kočičí proměna umožňuje postavě poškrábat protivníky a šikovně doskočit na vlajku na konci úrovně. Novinkou je také průhledné zakroucené potrubí, které přinese nové puzzle do hry.Vydání hry je plánováno na prosinec 2013.

•    Donkey Kong Country: Tropical Freeze: První z této série pro Wii U je od Retro Studios. Oblíbená plošinovka má krásnou HD grafiku, díky které si vychutnáte i takové detaily, jako je Donkeyho srst. Dixie Kong se připojí k dobroudružství také a s Donkeym pak mohou plavat pod vodou a běhat z podzemí na povrch. Kamera tentokrát střídá v některých úrovních perspektivu a přináší tak nové vnímání pohybu prostorem. Hra je plánována na listopad 2013.

•    The Legend of Zelda: The Wind Waker HD: Klasická hra od Nintenda pro  GameCube byla vylepšena krásnou HD 1080p grafikou. Další změnou oproti staré verzi je, že Tingle Tuner byl nahrazen Tingle Bottle a používá ovladač Wii U GamePad k posílání komentů o hře do Miiverse. Hráči také mohou plout rychleji než v  původní verzi. Vydání hry je plánováno na říjen 2013.

•    Mario Kart 8: Nejnovější ze série těchto prvotřídních závodních her představuje novou antigravitační schopnost. Autíčka tak mohou závodit nahoru po stěně a dostat se do obrácených tras. Prvky z předchozích her Mario Kart se vrátí, nebudou chybět ani motorky a letouny. Hra by měla být na trhu na jaře 2014.

•    The Wonderful 101: Tato hra od PlatinumGames přichází na trh již 23. srpna.  Hráči si na sebe berou roli Wonder-Red, vedoucího skupinky superhrdinů. Samostatně nad nimi mají vetřelci z vesmíru převahu, ale pokud se spojí mohou se přeměnit a zahájit masivní útok na svého nepřítele. Uhlazený a  přehnaný vzhled a hudba evokují dojem klasického komiksu se superhrdiny.

•    Bayonetta 2: Vyvinutá studiem PlatinumGames se vrací v novém stylu. Je plná nových funkcí a schopností a akce je intenzivní jako vždy. Hra je plánována na rok 2014.

•    Nový titul vyvinutý MONOLITH SOFTWARE INC. Kreativní tým, který stál za vznikem hry Xenoblade Chronicles připravuje pro hráče nový svět. Hráči v něm mohou jezdit na lidských robotech nebo je nasadit proti nepřátelům ve vzdušných bitvách. Hra je plánována na rok 2014. 

•    Wii Party U: Hra, která je, jako vždy, perfektní pro každou párty. 80 různých zbrusu nových miniher, i takzvaných “Stolních miniher“, které budete moci hrát pouze s GamePadem. Vydání Wii Party U je plánováno na říjen 2013. 

•    Art Academy titul pro Wii U: Novinka ze série Art Academy je právě ve vývoji. Ještě před jejím vydáním si budete moci kreslení potrénovat s nástrojem, který bude letošní léto dostupný pro všechny umělce v Miiverse přes Nintendo eShop. 

•    Super Smash Bros. for Wii U: Očekávaný další díl v této oblíbené bojové sérii dorazí na Wii U v roce  2014. 

•    Wii Fit U: Vydání této hry je po změně pánováno na prosinec 2013. 
Nintendo 3DS News

•    Pokémon X a Pokémon Y: První hra ze série Pokémon se konečně objeví ve zpracování pro Nintendo 3DS, a to 12. října 2013. Hra představí 18. typ Pokémona,  Fairy Pokémon, a má samozřejmě nový grafický vzhled, který je vrcholem v této sérii. Nová funkce “Pokémon-Amie” nabídne hráčům nové spojení s Pokémony. Mohou je hladit , krmit a přátelit se s nimi. 

•    Super Smash Bros. for Nintendo 3DS: Handheldová verze této Wii U hry přijde na pulty obchodů také v roce 2014.

Na E3 k vidění:

Další hry, které nebyli v Nintendo Direct zmíněny, ale jsou také k dispozici k vyzkoušení na E3:

Wii U

•    Pikmin 3: Tato hra je naprosto samostatným žánrem. Hráči přebírají velení nad třemi průzkumníky a nespočtem neodolatelných Pikminů v bojí o přežití. Využíváním unikátních schopností těchto malých Pikminů budou hráči řešit puzzle, bojovat proti nebezpečným predátorům a shánět obživu, aby mohly zachránit vyčerpanou planetu. Hra je plánována na 26. července. 

•    New Super Luigi U: Luigi je hlavním hrdinou v jeho prvním samostatném plošinovkovém dobrodružství. Hráči mohou ukázat své schopnosti v roli Luigiho, včetně jeho patentovaného high jumpu a unikátních slidů v 80 nových úrovních zasazených do světa New Super Mario Bros. U. Pro ty, kteří již hru New Super Mario Bros. U vlastní, je tato připravena jako stahovatelný obsah pro Nintendo eShop a bude dostupná od 20. června. Samostatná verze, která originál nevyžaduje bude dostupná od 26. července. 

•    Mario & Sonic at the Sochi 2014 Olympic* Winter Games: tato hra zahrnuje širokou škálu zábavy ze  zimních Olympijských her. Nechybí ani závodní boby, lyžování, párové krasobruslení a snowboard slope style, který připravuje svůj olympijský debut právě do ruského Soči. Různé sporty mohou používat různé ovladače: Wii Remote Plus, Wii U GamePad nebo obojí. Kromě realistické akce v Soči najdete ve hře i sporty zasazené do světa Sonica a Maria, který umožní hráčům dělat i pohyby, které nejsou v běžném životě reálné. Hra je plánována na konec roku 2013.

Nintendo 3DS

•    The Legend of Zelda: A Link Between Worlds: Tato hra se odehrává ve stejném světě a časově po The Legend of Zelda: A Link to the Past. Link se zde může stát malbou a chodit podél zdí. To otevírá nové způsoby pohybu a nové možnosti puzzle, které otevřou Linkovi přístup do lokací, do kterých by se jinak nedostal. Hra vyjde na konci roku. 

•    Yoshi’s New Island (pracovní název): Třetí hra v sérii nabídne klasické Yoshiho schopnosti, včetně nových, jako je obrovské Mega Egg, kterým může Yoshi pokosit překážky. Hra přináší různé světy v rozmanitých uměleckých stylech, například olejomalba, vodové barvy nebo pastely. Hra je plánována na rok 2014.

•    Mario & Luigi: Dream Team Bros.: Mario a Luigi nastupují do dobrodružství jejich snů v legrační akční RPG hře, která kombinuje akci v reálném světě i v Luigiho snech. Hra přichází na evropský trh 12. července. 

Hry třetích stran připravované pro Nintendo:

Partneři Nintenda přináší svou nejlepší tvrobu pro Wii U a Nintendo 3DS. Výběr z her, které se připravují pro oba systémy od Nintenda: 

Titul

Vydavatel

Platforma/platformy

Datum vydání

Assassin’s Creed IV: Black Flag

Ubisoft

Wii U

31/10/2013

Batman: Arkham Origins

 

Warner Bros. Interactive Entertainment

Wii U

 

25/10/2013

 

Batman: Arkham Origins Blackgate

Warner Bros. Interactive Entertainment

Nintendo 3DS

 

25/10/2013

 

Deus Ex: Human Revolution -Director’s Cut

Square Enix, Inc.

 

Wii U

 

2013

 

Disney Infinity

 

Disney Interactive

 

Wii U, Wii,

Nintendo 3DS

23/08/13

Disney’s Planes

 

Disney Interactive

 

Wii U, Wii,

Nintendo 3DS, Nintendo DS

16/08/13

Just Dance 2014

Ubisoft

Wii U, Wii

01/10/2013

Rayman Legends

Ubisoft

Wii U

29/08/2013

Scribblenauts Unmasked: A DC Comics Adventure

Warner Bros. Interactive Entertainment

Wii U,

Nintendo 3DS

TBC

Shin Megami Tensei IV

 

ATLUS (Index Digital Media, Inc.)

Nintendo 3DS

 

TBC

 

Skylanders SWAP Force

 

Activision Publishing

 

Wii U, Wii,

Nintendo 3DS

18/10/2013

 

Sonic Lost World

 

SEGA

 

Wii U,

Nintendo 3DS

Towards the end of 2013

 

Tom Clancy’s Splinter Cell Blacklist

Ubisoft

 

Wii U

 

22/08/2013

Watch_Dogs

Ubisoft

Wii U

21/11/2013

 

Navíc budu také třetí strany dodávat digitální obsah, který bude dostupný na Nintendo eShop pro Wii U. Těmito tituly budou napříkld: Ballpoint Universe (Arachnid Games),  DuckTales: Remastered (Capcom), Dungeons & Dragons: Chronicles of Mystara (Capcom), Scram Kitty and his Buddy on Rails (Dakko Dakko), Coaster Crazy Deluxe (Frontier Developments), Spin the Bottle: Bumpie’s Party (KnapNok Games), A World of Keflings (NinjaBee), Oddworld: New ‘N’ Tasty (Oddworld Inhabitants), Mutant Mudds Deluxe (Renegade Kid), Cloudberry Kingdom (Ubisoft) a Shovel Knight (Yacht Club Games).

Pro další detaily navštivte: 

Nintendo Direct website http://nintendo.co.uk/nintendodirect
Wii U website http://wiiu.co.uk
Nintendo of Europe on Twitter https://twitter.com/nintendoeurope
Wii U (UK) on Facebook https://www.facebook.com/WiiU.co.uk
Nintendo UK on YouTube http://www.youtube.com/NintendoUK 
a webové stránky a facebook v českém jazyce: www.mojenintendo.cz a https://www.facebook.com/nintendoclubcz?fref=ts.E-mailový zpravodaj

Slevy, akce, novinky? Buďte první kdo o nich ví. Zadejte svůj e-mail a nenechte si je ujít.