Webové stránky používají cookies. Pokud budete nadále využívat naše služby, předpokládáme, že souhlasíte s jejich používáním.

14. 6. 2017, Nintendo, Novinka, Novinky, Switch, Tiskové zprávy
 

Společnost Nintendo dnes nastínila hlavní body své pokračující cesty, která započala letos v březnu vydáním její nové konzole Nintendo Switch. Fanoušci této společnosti se již bzy dočkají slibovaného multiplayerového řádění kdykoliv, kdekoliv a s kýmkoliv, které jim poskytnou hry jako ARMS, Splatoon 2 a nedávno oznámený Pokkén Tournament DX, první (ale rozhodně ne poslední) Pokémon titul pro konzoli Nintendo Switch. Všechny tři hry budou mít v rámci výstavy vlastní velké turnaje, které mohou fanoušci z celého světa sledovat živě na webových stránkách Nintendo of Europe’s E3 2017 nebo na Twitch kanálech společnosti Nintendo, případně si později pustit záznam na speciálním playlistu YouTube kanálu NintendoCZ.

Později během tohoto roku se pak majitelé konzole Nintendo Switch budou moct pustit do objevování úzasných nových světů hry Super Mario Odyssey, prvního 3D sandbox Mario dobrodružství za více jak 15 let. Návštěvníci stánku společnosti Nintendo na výstavě E3 budou vůbec první fanoušci mimo odbornou herní scénu, kteří budou mít možnost si tuto hru vyzkoušet.

V dnešní E3 video prezentaci společnosti pak byly představeny nové tituly pro konzoli Nintendo Switch z Yoshi a Kirby universa plus další informace týkající se klíčových titulů letošního roku jako je Xenoblade Chronicles 2 nebo již zmiňovaný Super Mario Odyssey. Ve videu byl taktéž oznámen vývoj hry Metroid Prime 4 pro Nintendo Switch, a dokonce také vývoj velkého RPG z Pokémon universa pro toto převratné herní zařízení. Celou prezentaci si můžete pustit již teď v playlistu Nintendo Direct prezentace, který najdete na oficiálním YouTube kanálu NintendoCZ.

Společnost Nintendo tak plní svůj slib o zásobování nové konzole neustálým přísunem kvalitních nových titulů a nezapomíná ani na zařízení z rodiny Nintendo 3DS, která se brzy rozroste o nového člena v podobě kapesní konzole New Nintendo 2DS XL. Hlavní hvězdou prezentace samozřejmě byla hra Super Mario Odyssey pro konzoli Nintendo Switch. V té budou hráči cestovat napříč masivními 3D světy a sbírat speciální měsíce, kterými budou napájet Mariovo plavidlo nesoucí název Odyssey. Království po celém světe jsou plná tajemství a překvapení a Mario si může obléct celou řadu kostýmů a pracovat s okolním prostředím řadou kreativních způsobů jako je řízení vozidel či prozkoumávání oblastí v 2D Pixel Mario módu. Mariův nový partner Cappy mu navíc dává hromadu nových schopností, jako například házení čapkou či ovládnutí věcí, které do tradiční Mario hratelnosti přináší celou řadu svěžích postupů a definují celé toto nové dobrodružství. Hráči se pak dočkají také úplně nových lokací jako je například mrakodrapy zastavěné New Donk City. V den vydání hry 27. října vyjde také trojice nových Super Mario Odyssey amiibo figurek, kterými budou Mario, Peach a Bowser ve svatebních outfitech, a které budou prodávány jak samostatně, tak společně v rámci three-packu. Tyto amiibo figurky si je možné prohlédnout na Nintendo stánku na E3 společně s dalšími novinkami v rámci Super Mario amiibo série, Goombou a Koopa Troopou. Nejnovější videa k této hře v playlistu Super Mario Odyssey, který najdete na oficiálním YouTube kanálu NintendoCZ.

 

Nintendo prezentovalo také další důležité tituly pro konzoli Nintendo Switch, jako například:

·         Pokkén Tournament DX od studia BANDAI NAMCO Entertainment Inc. a společnosti The Pokémon Company nechá hráče převzít přímou kontrolu nad prvotřídními Pokémony a bojovat s nimi proti ostatním Pokémonům v real time bitvách. S novými bojovníky a rozšířenou soupiskou podpůrných Pokémonů se jedná o definitivní verzí hry, která měla velice pozitivní fanouškovské ohlasy již na konzoli Wii U. Pokkén Tournament DX vyjde 22. září letošního roku.

·         Nová hra s vlněným Yoshim nechá hráče objevovat obrovský svět postavený jako miniaturní diorama. Každá úroveň tak má nejen svou přední stranu, ale také tu zadní, díky které mohou hráči svět zkoumat ze zcela nové perspektivy. Toto dobrodružství započne už příští rok.

·         V první velké Kirby hře pro konzoli Nintendo Switch bude moct tenhle vždy přátelský růžový vysavač nabírat do party nepřátele za pomocí speciálních srdíček, případně se spojit až s dalšími třemi kamarády v rámci kooperativního multiplayeru. Kirby bude moct dokonce kombinovat copy schopnosti a vytvářet tak kombo útoky pro likvidaci nepřátel a řešení hádanek. Vydání této hry je plánováno na rok 2018.

·         Xenoblade Chronicles 2 představuje nejnovější přírůstek do populární RPG série a představí nového hrdinu na jeho cestě do Elysia napříč zcela novým světem. Tato hra vyjde již letos v zimě.

·         Fire Emblem Warriors od studia KOEI TECMO GAMES nechá hráče převzít kontrolu nad jejich oblíbenými postavami ze série Fire Emblem jako je Marth, Xander nebo ženská verze Corrin, stejně jako zcela novými přírůstky do tohoto universa. K dispozici budou destruktivní útoky a strategické uvažování vyžadující klasický zbraňový trojúhelník známý z posledních dílů této série tahových RPG. Hráči budou likvidovat hordy nepřátel v množství známých oblastí jako je například Hoshido Castle. Fire Emblem Warriors vyjde pro konzoli Nintendo Switch letos na podzim a v budoucnu bude taktéž k dispozici ve verzi na konzole New Nintendo 3DS XL, New Nintendo 3DS a New Nintendo 2DS XL.

 

Konzole Nintendo Switch se zároveň těší silné podpoře třetích stran od některých z předních studií a vydavatelů v rámci videoherního průmyslu, kteří na tuto konzoli chystají tituly jako jsou například:

 

·         Rocket League od studia Psyonix nechá až osm hráčů soupeřit v tomto velice populárním vysokorychlostním hybridu fotbalu a závodů. Verze hry pro konzoli Nintendo Switch pak obsahuje exkluzivní předměty, bude umožňovat cross-platform hraní a vyjde ještě letos v zimě.

·         The Elder Scrolls V: Skyrim ve své verzi pro konzoli Nintendo Switch nabídne letos v zimě nejen pohybové ovládání, ale také speciální bonusy v podobě vybraných předmětů ze série The Legend of Zelda.

·         Mario + Rabbids Kingdom Battle od společnosti Ubisoft® je hravým mixem milovaného Mushroom Kingdom a potrhlých Rabbids. Tahová hra mírně připomínající poslední díly série XCOM tak v sobě kombinuje klasické Mario postavičky s naprosto šílenými Rabbids, kteří jsou nastrojeni v Mario stylu se zábavným objevováním a svěží hratelností. Hra vychází exkluzivně pro konzoli Nintendo Switch již 29. srpna a přinese s sebou řadu exkluzivních sošek.

·         EA SPORTS™ FIFA 18 pro konzoli Nintendo Switch je tím doposud nejrealističtějším fotbalovým zážitkem vytvořeným pro majitele hardwaru společnosti Nintendo. Fotbal si tak budete moct nově zahrát kdykoliv, kdekoliv a s kýmkoliv již 29. září.

 

Společnost Nintendo taktéž zveřejnila detaily o DLC balíčcích pro hru The Legends of Zelda: Breath of the Wild. Tyto dva balíčky budou dostupné pouze v rámci kompletního Expansion Passu za 19.99 €, ale svou cenu více než dostatečně vynahrazují množstvím nabízeného obsahu. První balíček, nesoucí název The Master Trials, vyjde 30. června. Druhý balíček jménem The Champions Ballad obohatí tuto již tak obrovskou hru letos v zimě. Představení se dočkala čtveřice nových amiibo figurek, které ztotožňují jednotlivé šampiony ze hry a měly by taktéž vyjít do konce letošního roku. Daruk, Revali, Mipha a Urbosa budou k dostání jako speciální four-pack.

Krom oznámení hry Metroid Prime 4 v rámci samotné Nintendo Spotlight: E3 2017 prezentace se navíc fanoušci této série dočkali ještě jednoho velkého překvapení, a to velkého návratu této série na zařízení z rodiny Nintendo 3DS. Hra Metroid: Samus Returns je moderním přepracováním titulu z roku 1992 pro Game Boy s názvem Metroid II: Return of Samus a představí nové schopnosti jako třeba Melee Counter, možnost volného míření do všech směrů a nebo speciální Aeion schopnosti. Hra pak byla kompletně přepracována do strhujících 3D vizuálů a bohatých barev a vyjde již 15. září.

Další novinky, komentáře a gameplaye na Nintendo Switch i zařízeních z rodiny Nintendo 3DS můžete sledovat po celou dobu výstavy E3 v rámci Nintendo Treehouse: Live at E3 prezentací, které jsou k dispozici na webových stránkách http://e3.nintendo-europe.com. Nejnovější trailery prezentovaných her opatřené českými titulky pak najdete na oficiálním YouTube kanálu NintendoCZ.E-mailový zpravodaj

Slevy, akce, novinky? Buďte první kdo o nich ví. Zadejte svůj e-mail a nenechte si je ujít.