Webové stránky používají cookies. Pokud budete nadále využívat naše služby, předpokládáme, že souhlasíte s jejich používáním.

12. 10. 2012, Car Black Box, Tiskové zprávy, Výpočetní technika
 

Na český trh míří "černá skříňka" do automobilu RedEye RE-100. Oproti levnějším alternativám přináší ucelené řešení, které krom samotné kamery mikrofony funguje také jako GPS tracker a disponuje G-senzorem. Ten zaznamenává brždění i zrychlení vašeho automobilu. Celý záznam včetně zvuku, trasy, přetížení a rychlosti si pak můžete přehrát v přibalené aplikaci na svém počítači.

Samotné snímání probíhá v HD rozlišení (1280x720px, 30fps) a záznam je ukládán ve video kodeku H.264 HD nebo také na místo úspornějším VGA / 640 X 480 (taktéž 30 fps). To poskytuje obrazu dostatečnou kvalitu k rozeznání jednotlivých automobilů, případně i osob. Pro záznam je připraven slot na paměťové karty typu Micro SD o kapacitě až 32 GB.

Zařízení přitom nabízí čtyři režimy nahrávání:

  • Nepřetržité nahrávání po 2 minutách
  • Nahrávání při události (detekce přetížení, samozřejmě s využitím vyrovnávací paměti) 5 sec před a 35 sec po události
  • Parkovací mód (nahrávání při detekci pohybu po 10 minutách)
  • Ruční nahrávání po 2 minutách

Společně s obrazem se samozřejmě zaznamenává také zvuk a GPS souřadnice, pomocí kterých si můžete svou trasu přehrát a vedle záznamu znázornit na Google maps. Velkou výhodou „černé skříňky“ je také přítomnost G-senzoru, který zaznamenává jakékoliv změny pohybu ve třech osách. Zpětně tak může uživatel například dokázat nejen jakou rychlostí v době incidentu jel ale také že brzdil a má k dispozici obrazový záznam včetně zvuku celého případného incidentu i následného dění.

RedEye RE-100 je tak skvělý doplněk do každého automobilu s kompaktními rozměry 70x50x32 mm a hmotností pouze 58 g. Řidiči proto rozhodně nebude překážet ve výhledu. Připevnit jej lze jednoduše pomocí nastavitelného držáku, který je součástí balení. Při opuštění automobilu pak lze zařízení z držáku rychle a jednoduše sejmout
a předejít tak případné krádeži.

Doporučená koncová cena RedEye RE-100 je stanovena na atraktivních 3.390 Kč s DPH (bez paměťové karty). V balení je kromě záznamového zařízení úchyt do a  napájecí adaptér do automobilu, AV kabel, CD se softwarem PC Viewer, anglický a český manuál.E-mailový zpravodaj

Slevy, akce, novinky? Buďte první kdo o nich ví. Zadejte svůj e-mail a nenechte si je ujít.