Webové stránky používají cookies. Pokud budete nadále využívat naše služby, předpokládáme, že souhlasíte s jejich používáním.

28. 3. 2013, ASUSTOR, NAS servery, Tiskové zprávy, Výpočetní technika
 

ConQuest Entertainment a. s. ve spolupráci s taiwanskou společností ASUSTOR uvádí na český a slovenský trh novou značku výkonných NAS serverů.  Prvními modely z produkce Asustoru jsou servery řady AS-60X s dvou jádrovými procesory Intel Atom 2,13GHz, dvojicí Gbitových  portů, USB 3.0 i HDMI výstupem. Jako první na světě přichází servery Asustor s režimem spánku se spotřebou pouhých 1,4 W. Zcela unikátní v tomto segmentu serverů je taktéž uživatelské prostředí na bázi aplikací, které lze libovolně instalovat a rozšířit tak možnosti serveru dle aktuální potřeby.

NAS servery ASUSTOR AS-60X jsou postaveny na dvoujádrovém procesoru Intel Atom s frekvencí 2.13 GHz, který má k dispozici 1GB operační paměti typu DDR3 s možností upgradu na 3GB. Podporovány jsou 2,5“ a 3.5“ SATA II/III pevné disky o jednotlivé kapacitě až 4 TB.

Připojení k síti zajišťuje vždy dvojice gigabitových portů. Externí paměťová úložiště jako například externí disky lze připojit také přes dvojici eSATA portů nebo dvojici USB 3.0 rychlých portů, či čtveřici USB 2.0 portů. Na zadní je k dispozici HDMI výstup (1080P), který díky aplikaci Boxee přemění NAS na výkonné multimediální centrum navíc ovládané z mobilních zařízení (android nebo iOS).

Výkon, úsporný provoz a softwarová výbava předurčují servery Asustor pro každodenní nasazení ve firmách i v domácím prostředí. K dispozici jsou 2/4/6/8 diskové stolní verze i 4/9 diskové provedení pro montáž do rackové skříně.  Servery nabízí iSCSI servis a kompletní řešení zálohování (pasivní i aktivní) včetně vzdálené replikace. Nechybí kompletní podpora RAID polí včetně online rozšíření. Všechny nové modely lze využít také jako monitorovací systém po připojení IP kamer (4 licence jsou zdarma).

Více informací o NAS serverech značky ASUSTOR naleznete v oddělení Eshopu Výpočetní technika IT | NAS servery | ASUSTOR.E-mailový zpravodaj

Slevy, akce, novinky? Buďte první kdo o nich ví. Zadejte svůj e-mail a nenechte si je ujít.