Webové stránky používají cookies. Pokud budete nadále využívat naše služby, předpokládáme, že souhlasíte s jejich používáním.

16. 7. 2013, ASUSTOR, NAS servery, Tiskové zprávy, Výpočetní technika
 

ConQuest entertainment a. s. uvádí na český trh ve spolupráci s ASUSTOR dva nové modely NAS serverů. Jak dvoudiskový AS-302T, tak čtyřdiskový AS-304T jsou postaveny na dvoujádrovém procesoru Intel Atom taktovaném na 1,6 GHz. Stejně jako výše mířená řada AS-60xT disponují HDMI výstupem, ale na místo Boxee aplikace je možné využívat u nás známější multimediální prostředí XBMC. Sdílení napříč platformami, zálohovánív a všechny ostatní funkce však zůstaly zachovány.

Nově uvedené NAS servery jsou postaveny na dvoujádrovém procesoru Intel Atom s frekvencí 1,6 GHz, který má k dispozici 1GB operační paměti typu DDR3. Podporovány jsou 2,5“ a 3,5“ SATA II/III pevné disky  o jednotlivé kapacitě až 4 TB.

Připojení k síti zajišťuje jeden gigabitový port. Externí paměťová úložiště jako například externí disky lze připojit přes dvojici USB 3.0 rychlých portů a dvojici USB 2.0 portů. Na zadní straně je k dispozici HDMI výstup (1080p), který právě zásluhou aplikace XBMC přemění NAS na výkonné multimediální centrum navíc ovládané z mobilních zařízení (Android nebo iOS). Obě novinky disponují infra čidlem pro ovládání pomocí ovladače a také audio výstupem na zadní straně serveru pro přímou hudební produkci.​

Výkon, úsporný provoz a softwarová výbava předurčují NAS servery řady ASUSTOR AS-30x pro každodenní nasazení nejen doma ale i v menších kancelářích. Nabízí iSCSI servis a kompletní řešení zálohování včetně vzdálené replikace. Nechybí kompletní podpora RAID polí včetně online rozšíření. Všechny nové modely lze využít také jako monitorovací systém po připojení IP kamer (4 licence jsou zdarma).

Více informací o NAS serverech značky ASUSTOR naleznete na v samostatném oddělení B2B Eshopu nebo na webu výrobce.E-mailový zpravodaj

Slevy, akce, novinky? Buďte první kdo o nich ví. Zadejte svůj e-mail a nenechte si je ujít.