Webové stránky používají cookies. Pokud budete nadále využívat naše služby, předpokládáme, že souhlasíte s jejich používáním.

obr 1

U
Kód:
UQ159
EAN (čárový kód):
4713213510964
Počet ks v balení:
1
Hmotnost:
20 kg
Objem:
170 l
Značka:
Qnap

Zboží nelze zakoupit.

Procesor: Intel® Xeon® Processor D-1521, 4-core 2.4 GHz
Operační paměť: 16 GB ECC RAM ( 8 GB RDIMM x 2 )
Sloty pro rozšíření: 4 x 32 DDR4 RDIMM (Max: 128GB DDR4)
Pozn: Při instalaci 2nebo4 modulů je nutné mít stejnou velikost (ideálně i typ).TES-3085U vyžaduje minimálně 32 GB paměti RAM pro spuštění operačního systému QES.
Flash paměť: 4 GB DOM
Interní disky: Přední: 2.5"x 24, Zadní: 2.5" SSD slot x 6
Podporovaný pevný disk: Přední: SAS 12Gb/s, SAS 6Gb/s, SATA 6Gb/s HDD a SSD, Zadní: SATA 6Gb/s SSD
LAN Port: 2 x SFP+ 10GbE porty, 4 x Gigabit porty
LED indikátory: 10 GbE, Status, LAN, Stav rozšiřovacího portu pro ukládání
Tlačítka: SystémTlačítko napájení, tlačítko reset
Provedení: 2U, Rackmount
Rozměry: 88 x 439 x 485 mm
Hmotnost: NAS hmotnost 14 kg
Provozní teplota: 0-40˚C
Vlhkost vzduchu: 5 až 95 % bez kondenzace
Napájení: Redundantní napájení: Vstup 90~264VAC; 450W x 2
PCIe Slot: Slot 1: PCIe Gen.3 x8, Slot 2: PCIe Gen.2 x4, Slot 3: PCIe Gen.3 x4, Slot 4: PCIe Gen.3 x4 nebo PCIe Gen.3 x8
Pozn. Slot 4 poskytuje šířku PCIe Gen.3 x8, když se slot 3 nepoužívá. Slot 4 pak poskytuje šířku PCIe Gen.3 x4 pouze tehdy, když je ve slotu 3 instalována rozšiřující deska.
Chlazení: 4x6 cm chytrý ventilátor
Stránky výrobce: QNAP

Výkonný TES-3085U podnikové třídy založený na procesoru Intel® Xeon® D je dostupný pro dva operační systémy – buďto QES založený na FreeBSD, nebo linuxový systém QTS. Ačkoli QES podporuje ZFS pro co nejvyšší spolehlivost a umožňuje téměř neomezené pořizování snímků, deduplikaci dat na blokové úrovni a kompresi dat v reálném čase, systém QTS je vybaven technologií Qtier, pamětí SSD cache a množstvím aplikací s přidanou hodnotou pro dosažení efektivity ukládání dat a rozmanitosti užitečných aplikací. TES-3085U Vám dává flexibilitu volby ze dvou operačních systémů, takže podnikům umožňuje implementaci správného operačního systému na více zařízeních TES-3085U dle vlastních potřeb a cílů v různých fázích vývoje. TES-3085U je obzvláště vhodný k zajištění rychlého řešení pro ukládání dat výlučně na paměti flash, které nabízí až 24 diskových pozic a 6 jednoúčelových pozic pro disky SSD na caching. Poznámka: Chcete-li po dokončení nastavení změnit operační systém na NAS, je nezbytné znovu inicializovat pevné disky a vymazat všechna uložená data. Před zapnutím operačního systému na NAS je třeba provést dálkové zálohování.

Procesor Intel® Xeon® D optimalizuje výkon a efektivitu
TES-3085U podporující sítě 12Gb/s SAS a založený na pokročilém procesoru Intel® Xeon® D, 14nm, s 64-bitovým systémem na čipu (SoC) s integrovanou PCH. s až128 GB DDR4 RDIMM RAM (ECC) nebo 64GB DDR4 UDIMM RAM (ne ECC) a se dvěma integrovanými porty sítě 10 GbE SFP+ podává vynikající výkon pro přenos dat a pro aplikace. Díky konstrukčnímu termálnímu výkonu téměř 20-65 W splňuje TES-3085U požadavky na výkon i na energetickou úspornost.

Vynikající hardware: neobyčejně trvanlivý a kompaktní
TES-3085U podporuje ovladače diskových jednotek SAS 12Gb/s 2,5", takže umožňuje použití pevných i SSD diskových jednotek SAS 12Gb/s a SATA 6Gb/s. Podniky si mohou vytvořit nákladově nejefektivnější úložné řešení implementací vhodných diskových jednotek podle svých potřeb.

 • Vícejádrový procesorIntel Xeon D
  Energeticky úsporný 14 nm SoC podporuje DDR4 RAM a datovou propustnost PCIe Gen. 3 na jeden kanál.
 • Paměť DDR4 2133 MHz
  Podporuje čtyři modely DDR4 RAM pro UDIMM a ECC RDIMM (až 64GB UDIMM RAM, až 128GB RDIMM RAM).
 • Řadiče SAS 12Gb/s
  Podpora pevných disků 12Gb/s SAS a SSD pro rychlý přenos a vysoce spolehlivé ukládání dat.
 • Za provozu vyměnitelné ventilátory
  Čtyři za provozu vyměnitelné chladicí ventilátory o průměru 6 cm, jejichž výměna je snadná a rychlá.
 • 2 integrované porty sítě 10GbE SFP+
  Posiluje síťový přenos po sítích iSCSI/NFS/CIFS pro virtualizační aplikace, zálohování/obnovení dat a masivní přenos dat.
 • 4 porty sítě Gigabit
  Ideální pro provázání služeb, slučování portů a konfigurace MPIO.
 • 4 sloty rozhraní PCIe
  Tři vysokorychlostní sloty rozhraní PCIe gen.3 a jeden slot PCIe gen.2; podpora adaptérů sítí 10GbE/ 40GbE a PCIe NVMe SSD.
 • 6 slotů pro disky 2,5" SATA SSD
  Používají se pro caching, realizaci seznamů vysokorychlostních úložišť, nebo pro jednotku operačního systému QES.

Záruka až 5 let - včetně globální záruky
TES-3085U od QNAP nabízí záruku až 5 let včetně tříleté globální záruky bez dalších výdajů. Tato prémiová záruka dokládá pozornost, kterou společnost QNAP věnuje základní potřebě podniků: potřebě nepřetržitosti provozu a nepřerušeného poskytování služeb zákazníkům.

Systém s možností dvojího OS uvnitř jediného NAS s rackovou montáží
TES-3085U nabízí flexibilní volbu mezi nekompromisní spolehlivostí a větší rozmanitostí. Operační systém QES je vhodný pro úložiště na podnikové úrovni s maximální kontinuitou podnikání, zatímco operační systém QTS pro využívání aplikačního úložiště pro rozsáhlejší funkčnost.

Operační systém QES založený na FreeBSD a ZFS
TES-3085U podporuje zcela nový operační systém QES (QNAP Enterprise Storage), který je založen na jednoduchém a efektivním jádře FreeBSD a souborovém sytému ZFS, který se za roky zkušeností osvědčil jako nejvhodnější systém pro špičkové podnikové aplikace. QES navazuje na stejný typ uživatelského prožitku, jaký uživatelé znají z operačního systému QTS a umožňuje uživatelům z podnikové sféry implementovat TES-3085U rychle a bez náročného zaškolování, a spolu s aktuálním QNAP NAS poskytuje nejlepší úložné řešení. Poznámka: Pro provoz operačního systému QES vyžaduje TES-3085U alespoň 32GB RAM.

ZFS – nejlepší souborový systém pro ukládání podnikových dat
TES-3085U je vybaven systémem ZFS, který je kombinací souborového systému a správce logických svazků, aby podporoval různé pokročilé funkce pro ukládání souborů na vyspělé podnikové úrovni, jako například výkonné rozšiřování úložišť, flexibilní seznamy úložných prostředků, ochranu dat pomocí RAID-Z, zjednodušenou správu, vysoce výkonné paměti SSD cache, téměř neomezené snímky a klonování, deduplikaci dat, in-line kompresi a řídké přidělování prostředků se zpětným využitím pro optimalizované využití při ukládání dat na virtuální počítače. ZFS je navržen se zaměřením na integritu dat a využívá kontrolních součtů pořízených z celého souboru k detekci a opravám skrytého porušení dat způsobeného vadami hardware, chybami firmware nebo chybami v metadatech, čímž účinně chrání uživatelská data.

Deduplikace a komprese pro maximalizaci výkonného ukládání do VDI
Úložiště založená výlučně na pamětech flash vyznačujících se vysokým výkonem při čtení i při zápisu jsou výhodná pro takové aplikace jako například databáze, zpracování online transakcí (On-Line Transaction Processing, OLTP), a infrastruktura virtuálních stolních počítačů (Virtual Desktop Infrastructure, VDI). Ačkoli náklady na úložiště založené výlučně na pamětech flash jsou vyšší než při použití obyčejných pevných disků, technologie deduplikace a komprese dat může velmi prospět při ukládání většího množství dat do menšího úložného prostoru s vyšší efektivitou a s vyšším ziskem na výkonu. Například při použití VDI by na bitových kopiích OS a aplikací, které jsou rozmístěny na virtuálních počítačích, mohlo být až 90% duplicitních dat. TES-3085U podporuje blokovou deduplikaci dat pro optimalizaci využití úložného prostoru tak, aby nevznikala redundantní data. Deduplikované virtuální počítače pak snadněji pracují s pamětí cache, aby byl výkon virtuálního počítače optimální. Komprese dat in-line napomáhá zmenšit velikost dat, čímž se dále optimalizuje využití úložného prostoru. Ke zvládání úložišť ve virtualizovaném prostředí poskytuje TES-3085U podnikům nákladově nejefektivnější platformu vzdáleného virtuálního stolního počítače a trvalé uskladnění informací nezbytných pro chod podniku.

Robustní obnovení po havárii díky téměř neomezenému počtu snímků a SnapSync
TES-3085U podporuje až 65,53 snímků pro iSCSI LUN a sdílené složky. Při provádění zálohování vzdáleným snímkem mu stačí přenést jen pozměněná data, a také umí využívat deduplikaci a kompresi k významnému snížení objemu přenášených dat. TES-3085U umí poskytovat vzdálené zálohování SnapSync pro snímky v nejkratším možném intervalu každých pět minut, plně podporuje technologii VMware vCenter Site Recovery (SRM), poskytuje adaptér replikace úložišť (Storage Replication Adapter, SRA) pro SRM a řešení pro vzdálené zálohování obnovení po havárii na podnikové úrovni, aby zaručil kontinuitu podnikání.

Ucelená zálohovací řešení zabezpečení dat
QNAP NetBak Replicator je snadno použitelný a na VSS zaměřený zálohovací software, který pomáhá podnikům vytvořit kompletní zálohy v datových centrech a ve virtualizovaných prostředích aniž by bylo třeba kupovat nákladný a složitý komerční software. Když chcete vybudovat operační prostředí QNAP Snap Agent a VSS Hardware Provider, pak všechny aplikace (včetně služby VSS, žadatele, poskytovatele a QNAP Snap Agent) lze implementovat na stejném serveru jako aplikace zaměřené na VSS, přičemž minimální požadavky pro provozuschopnost jsou pouze jeden TES-3085U a jeden server.

Úložiště pro rozsáhlé virtualizační aplikace
TES-3085U podporuje VMware® vSphere™ 6.0 a Citrix® XenServer™ 6.0 a je kompatibilní s Microsoft® Hyper-V®, takže prospívá flexibilnímu nasazení a správě ve virtualizačních prostředích. TES-3085U podporuje VMware VAAI a Microsoft ODX pro zvýšený výkon odlehčením serverové zátěže pro servery ESXi a Hyper-V, v uvedeném pořadí, a dále podporuje doplněk QNAP vSphere Client, webový doplněk a poskytovatele QNAP SMI-S se zlepšenou efektivitou provozu a správy u virtualizačních aplikací.

Ideální zálohovací NAS pro podnikový ZFS NAS
Když je na něm provozován operační systém QES, je TES-3085U dokonalým zálohovacím řešením pro Enterprise ZFS NAS s dvojím řadičem využívající SnapSync. Jestliže se Enterprise ZFS NAS neočekávaně zastaví, může TES-3085U okamžitě lokálně obnovit veškerá zálohovaná data a převzít operace a služby s maximální dobou provozu. Zabrání prostojům spojeným s obnovováním dat ze vzdáleného serveru QTS NAS/rsync zpět na obnovený Enterprise ZFS NAS, takže TES-3085U je nejlepší volbou ke spárování s Enterprise ZFS NAS jako záložní NAS pro dosažení optimální cílové doby obnovení.

Linuxový operační systém QTS zaměřený na aplikace
Operační systém QTS nejen podporuje optimalizaci úložišť s Qtier pro automatické stupňování, blokové snímky a paměť SSD cache pro čtení/zápis, ale poskytuje také bohatství aplikací a funkcionalit připravených pro podnikání, takže poskytuje rozsáhlé řešení NAS vše-v-jednom.

Stupňovaná úložiště a diskové oddíly založené na aplikacích
Technologie Qtier od QNAP dává TES-3085U schopnost automatického stupňování, která pomáhá průběžně optimalizovat efektivitu ukládání dat na disky SSD a SAS/SATA. S automatickým stupňováním může TES-3085U automaticky přesouvat často používaná "horká" data na vysoce výkonné stupně úložišť a méně často využívaná data ponechávat na levnějších diskových jednotkách o vyšší kapacitě, což dělá TES-3085U extrémně úsporným prostředkem sdílení dat. Ovladače pevných disků SSD a SAS/SATA lze také nakonfigurovat jako nezávislé diskové oddíly pro různé aplikace a zajistit tak všem aplikacím dostatečnou úroveň datové propustnosti.

Sdílení souborů napříč platformami, centralizované datové úložiště
TES-3085U podporuje protokoly SMB/CIFS, NFS a AFP k sdílení souborů napříč platformami OS Windows®, Mac® a Linux®/UNIX®. Data, protokolární záznamy a obrazy ISO CD a DVD lze centrálně skladovat na TES-3085U a chránit je integrovaným antivirovým řešením. Služby Windows AD® a LDAP umožňují systémovým administrátorům konfigurovat uživatelská práva s využitím stávajícího serveru Windows AD, serveru LDAP, nebo integrovaných služeb LDAP na NAS. TES-3085U podporuje protokol SAMBA v4 a lze jej využít jako doménový řadič pro Windows®.

Ucelená řešení pro zálohování a obnovení po havárii
TES-3085U nabízí flexibilní zálohovací řešení pro uživatele počítačů Windows® a Mac®, snímky svazků/LUN, replikaci a klonování snímků, a zahrnuta jsou i řešení pro obnovení po havárii, jako například RTRR, rsync a zálohování na úložiště v cloudových prostředích (Amazon® Glacier, Azure™ Storage, Google CloudStorage™, Google Drive™, Microsoft® OneDrive, Dropbox®, Amazon® Drive, Yandex® Disk, Box®, a cloudové služby kompatibilní s Amazon® S3/OpenStack Swift/WebDAV).

Snímky svazků a LUN zjednodušují obnovení
QTS Storage Manager se vyznačuje snadno použitelným webovým snímkovacím nástrojem, kterým můžete snadno zálohovat a obnovovat z TES-3085U zpět do jakéhokoli bodu v čase, abyste zamezili ztrátě důležitých dat. Můžete pořizovat snímky svazků i LUN (blokový režim LUN* a souborový režim LUN), efektivně replikovat snímky svazků/LUN na vzdálené servery zkopírováním jen provedených změn a rychle klonovat snímky svazků /LUN jako místní svazek bez přerušení aktuálního provozu systémových operací. Dokonce můžete systém nakonfigurovat tak, aby před zálohováním prostřednictvím služeb RTRR/rsync automaticky pořídil snímek svazku, a to třeba i když jsou právě otevřené soubory.

Úložiště pro hosting virtuálních počítačů a kontejnerových aplikací
Virtualization Station Vám umožňuje přímý hosting virtuálních počítačů (VM) na TES-3085U a přístup k nim pomocí webového prohlížeče nebo VNC. Virtualization Station podporuje více operačních systémů, rychlé vytváření virtuálních počítačů (VM), zálohování a obnovení VM, import/export VM, pořizování snímků a správu zařízení pro centrální řízení VM. Virtualization Station umožňuje, aby TES-3085U a VM sdílely stejný port v síti LAN, a vysokorychlostní virtuální přepínače výrazně zvyšují přenosové rychlosti mezi VM, jakož i mezi VM a mezi daty uloženými na TES-3085U. TES-3085U nabízí také Container Station, která integruje systémově nenáročné virtualizační technologie LXC a Docker®. Na TES-3085U můžete provozovat větší počet izolovaných systémů Linux® nebo stahovat aplikace z integrovaného registru Docker Hub Registry®. A co víc, QNAP poskytuje rozsáhlé "QIoT Containers" pro Container Station jako ideální platformu s množstvím praktických kontejnerových aplikací, které vývojářům snadno umožní aplikovat, rychle vyvíjet a pohodlně implementovat aplikace pro IoT.

Maximalizujte využití úložišť napříč vícero QNAP NAS s Virtual JBOD
Kromě užití rozšiřujících jednotek je tu ještě další možnost rozšíření úložné kapacity na NAS. QNAP VJBOD (Virtual JBOD) je síťový JBOD, který Vám umožní rozšířit úložnou kapacitu QNAP NAS pomocí dalších jednotek QNAP NAS. K TES-3085U můžete připojovat iSCSI LUN z QNAP NAS jako místní disky a vytvářet virtuální seznamy úložišť a svazky pro správu funkcionalit NAS, jako například vytváření a vracení snímků, indexování multimediálních souborů do knihovny médií a dokonce i další vytváření iSCSI LUN. S VJBOD můžete centrálně využívat úložný prostor z více jednotek QNAP NAS* a spravovat jej pomocí rozhraní na místním NAS.

Aplikace asistenční linky QNAP pro přímou technickou podporu
Aplikace Asistenční linka Vám umožňuje přímo zasílat požadavky na podporu technikům QNAP a umožňuje také těmto technikům - s Vaším svolením - vzdálený přístup k NAS prostřednictvím zabezpečeného 256-bitového šifrovaného spojení k vyřešení závažných problémů. Asistenční linka dále konsoliduje bohatou zásobu různých informací včetně výukových kurzů, často kladených dotazů, online prostředků a seznamů kompatibility zařízení. Ať už je pro Vás QNAP NAS nový nebo jste zkušený uživatel, rozhodně můžete snadno najít užitečné rady a informace pro efektivní vyřešení problémů.

QRM+: Řešení centralizované správy pro výpočetní zařízení připojená do sítě
QRM+ je řešení centralizované správy od společnosti QNAP určené IT týmům pro výpočetní zařízení připojená do sítě. Poskytuje jednobodové řešení pro zjišťování, mapování, sledování a správu všech kritických výpočetních zařízení (včetně serverů, počítačů a tenkých klientů) ve vaší síti a usnadňuje zjišťování zařízení pomocí grafického schématu topologie. Systém QRM+ podporuje IPMI 2.0, poskytuje vzdálenou funkci KVM (klávesnice, video, myš) pro některá zařízení IPMI a podporuje sledování každé akce pomocí záznamu a přehrávání KVM. Stačí si pouze na zařízení se systémem Windows® a Linux® nainstalovat aplikaci QRMAgent a jejich systémový stav uvidíte v rozhraní správy QRM+. Díky centralizované správě se systémem QRM+ na TES-3085U dochází k vylepšení IT infrastruktury a zabezpečení zařízení a výraznému zjednodušení řešení potíží a analýzy výkonu síťových prostředků.

Synchronizace souborů napříč zařízeními
Qsync poskytuje více způsobů synchronizace souborů a sdílení souborů ve skupině, čímž výrazně zvyšuje flexibilitu spolupráce. Každý soubor nahraný na TES-3085U bude zpřístupněn všem připojeným zařízením, jako například počítačům, laptopům nebo mobilním zařízením. Qsync je obzvlášť těm, kdo často cestují, aby mohli spravovat své soubory a mít vždy po ruce nejaktuálnější soubory na různých zařízeních. K vyspělejším funkcím patří například: synchronizace sdílených složek nebo týmových složek pro zintenzivnění spolupráce; centralizovaná konfigurace umožňující vzdálený výmaz složky Qsync na ztraceném zařízení k zamezení narušení dat a dokonce i obnovení zařízení po jeho opětovném získání.

Rozsáhlé dozorovací řešení poskytuje zabezpečení 24 hodin denně, 7 dní v týdnu
Surveillance Station je profesionální Systém správy videa (Video Management System, VMS) pro síťový dozor, který nabízí uživatelsky příznivé správní rozhraní, více než 3 000 kompatibilních modelů IP kamer a rozšiřovatelné licence ke kanálům IP kamer. Podporuje monitorování v reálném čase, nahrávání a přehrávání videa a zvuku pomocí široké škály upravitelných nastavení. Také si můžete nainstalovat aplikaci Vmobile na své zařízení se systémem iOS® nebo Android™ a kdykoli a odkudkoli provádět správu monitorovaných kanálů za účelem zabezpečení svého kancelářského prostředí, nebo si nainstalovat mobilní aplikaci Vcam a proměnit své zařízení na síťovou kameru pro okamžité nahrávání na Váš TES-3085U. TES-3085U zahrnuje 8 bezplatných kanálů IP kamer a dokoupením dodatečných licencí je můžete rozšířit až na 80 kanálů.

Aplikace instalovatelné dle potřeby pro rozšíření funkcí NAS
TES-3085U má integrované Centrum aplikací, které poskytuje více než 100 aplikací, včetně nástrojů k zálohování/synchronizaci, podnikání, správě obsahu, komunikaci, stahování, zábavě a mnoha dalším věcem. Dle potřeby můžete volně instalovat aplikace pro rozšíření funkcionality svého TES-3085U.

Bezproblémové rozšiřování kapacity
TES-3085U podporuje efektivní rozšiřování kapacity kaskádním zapojením většího počtu rozšiřujících jednotek QNAP RAID pro naplnění potřeb rozrůstajícího se objemu podnikových dat, takže podnikům poskytuje nákladově efektivní úložné řešení pro archivaci velkých objemů dat a virtualizační aplikace.