Webové stránky používají cookies. Pokud budete nadále využívat naše služby, předpokládáme, že souhlasíte s jejich používáním.

19. 1. 2017, NAS servery, NAS servery, QNAP, Novinka, QNAP, Tiskové zprávy
 

Společnost QNAP® Systems, Inc., uzavřela partnerství s Advanced Micro Devices, Inc. (AMD), a oznámila uvedení řady vysoce výkonných NAS TVS-x73. S čtyřjádrovou APU AMD řady R, až 64 GB RAM, AES-NI hardwarovým šifrovacím enginem AES-NI, dvěma sloty M.2 SATA 6Gb/s SSD, SSD cache, rozhraním USB 3.1 (10Gbps), rozšiřitelností sítě 10GbE, duálním HDMI výstupem, a hardwarově asistovanou akcelerací dekódování a kódování videí v rozlišení 4K poskytuje řada TVS-x73 malým a středním podnikům dokonalé NAS řešení k vybudování soukromého prostředí cloud pro aplikace jako je vysokorychlostní přenos dat, virtualizace, přehrávání médií a zobrazení grafiky.

 

 

 

 

 

 

 

"Výkonnou APU AMD řady R jsme pro novou řadu TVS-x73 vybrali proto, že integruje výkonné CPU a výkonnou grafickou kartu AMD Radeon™ R7, takže představuje vysoce výkonné a energeticky efektivní NAS řešení", řekl viceprezident společnosti QNAP Y.T. Lee, a dodal: "Protože je TVS-x73 vybaven nejnovějším operačním systémem QTS 4.3, představuje jeho integrovaná konektivita rozhraní USB 3.1 10Gbps a jeho potenciál pro rozšiřování pro sítě 10GbE zase další přínos pro organizace a profesionály, jimž záleží na výkonu."

"Je nám potěšením, že můžeme pokračovat v našem partnerství se společností QNAP a poskytovat společně vysoce výkonná NAS řešení pro sektor malých a středních podniků", řekl ředitel oddělení produktového vývoje a marketingu podnikových řešení u AMD, Colin Cureton. "Při své výjimečné rychlosti a grafickém výkonu při nízké spotřebě proudu je integrovaná SOC AMD řady R nejvýkonnějším integrovaným procesorem AMD současnosti a je příslibem průlomu v oboru NAS v tržním segmentu malých a středních podniků."

Podniková řada TVS-x73, vyráběná v moderním kovovém designu a zdobená stylovou zlatou barvou, je dostupná v podobě 4, 6, a 8-pozicových modelů. Je založen na čtyřjádrové APU AMD RX-421BD APU (základní taktovací frekvence 2,1 GHz, s přetaktováním 3,4 GHz) a 8 GB / 16 GB / 64 GB dvoukanálové paměti DDR4 RAM (až 64 GB), podporuje čtyři porty sítě Gigabit LAN a dva integrované sloty M.2 SSD (které mohou využívat technologie Qtier™ pro optimalizaci efektivity úložišť napříč disky M.2 SSD, SATA SSD a HDD), je schopen podávat datovou propustnost až 1 172 MB/s. Pro větší flexibilitu systému jsou dostupné dva sloty PCIe. V jednom je předem nainstalována karta s duálními porty rozhraní USB 3.1 typu A a druhý umožňuje volitelnou instalaci dvouportové síťové karty QNAP 10GbE (10GBASE-T nebo SFP+). TVS-x73 díky připravenosti pro sítě 10GbE plně uspokojí podniky vyžadující vyšší přenosovou šířku pro virtualizaci a rychlé zálohování a obnovení pro stále rychleji narůstající objemy dat.

Řada TVS-x73 je vybavena GCN architekturou AMD třetí generace s průlomovým výkonem GPU pro podporu dekódování videí 4K H.264 a displejů 4K UHD, což je ideální pro aplikace k ukládání a přehrávání médií. Díky duálnímu HDMI výstupu a přiloženému dálkovému ovládání poskytuje TVS-x73 uživatelům ideální základnu pro optimální audiovizuální prožitek.

Řada TVS-x73 podporuje patentovanou technologii QNAP USB QuickAccess pro přímé připojení k počítačům přes USB, která nabízí vynikající funkcionalitu zapnout-a-využít pro přístup k souborům uloženým na NAS s datovou propustností až 100 MB/s. Uživatelé mohou rychle využít prvotní instalaci NAS a poté při každodenním využívání získávat přímý přístup k souborům na NAS a využívat snadno použitelný NAS nabitý výkonem a funkčností.

Řada TVS-x73, provozující 64-bitový operační systém QTS 4.3, nabízí četné zcela nové aplikace: QmailAgent pro centralizaci více e-mailových účtů a zjednodušení každodenní správy e-mailů; Qcontactz pro centrální ukládání a správu kontaktů; Qfiling pro automatické uspořádání souborů; a QButton pro inicializaci jednoduchých aplikací pro IoT pomocí aplikací QNAP a přiloženého dálkového ovládání.

TVS-x73, připravený pro podnikání, je rozsáhlé úložné řešení pro ukládání, zálohování, sdílení a centralizovanou správu dat podporující zálohování pro stolní počítače i laptopy s operačními systémy Windows® a Mac®, vzdálenou replikaci v reálném čase (Real-Time Remote Replication, RTRR) s řízením verzí záloh, rsync a zálohováním na úložiště cloud, jakož i sdílení souborů napříč platformami Windows®, Mac® a Linux®/UNIX®. Výkonný fulltextový vyhledávací nástroj Qsirch Vám umožní rychle vyhledávat soubory na NAS, zatímco Qsync poskytuje více způsobů synchronizace souborů a sdílení souborů ve skupině pro výrazné zvýšení flexibility týmových projektů a spolupráce. Virtualization Station uživatelům umožňuje umístit na NAS virtuální počítače založené na systémech Windows, Linux, UNIX a Android™; Container Station integruje systémově nenáročné virtualizační technologie LXC a Docker® . Řada TVS-x73 podporuje také VMware®, Citrix®, Microsoft® Hyper-V® a Windows Server® 2012 R2, aby pomohla s flexibilním nasazením a správou virtualizačních prostředí.

Úložnou kapacitu TVS-x73 lze škálovat připojením až dvou rozšiřujících jednotek QNAP (UX-800P a UX-500P). Kapacitu úložiště lze zvětšit také použitím nové funkce VJBOD, která umožňuje využívání úložné kapacity jiných QNAP NAS jako virtuálních disků, které lze připojovat jako místní disky pro sdílené oddíly, aplikace, nebo i pro vytvoření další LUN.

Klíčové specifikace

TVS-473:4-pozicový desktopový NAS
TVS-673:6-pozicový desktopový NAS
TVS-873:8-pozicový desktopový NAS

Čtyřjádrová APU AMD RX-421BD s taktovací frekvencí 2,1 GHz (s posilováním až na 3,4 GHz), dvoukanálová paměť 8 GB / 16 GB / 64 GB DDR4 SODIMM RAM (navýšitelná na 64 GB); za provozu vyměnitelné disky 2,5"/3,5" SATA 6Gbps HDD/SSD; 2 sloty pro SSD disky M.2 SATA 6Gb/s 2280/2260; 1 port rozhraní USB QuickAccess; 2 sloty PCle (Gen.3 x4), v jednom je nainstalovaná adaptérová karta s duálními porty USB 3.1 typu A; 4 porty rozhraní USB 3.0; 4 porty sítě Gigabit LAN; 2 HDMI výstupy; 2 mikrofonní konektory průměru 3,5 mm (pouze dynamické mikrofony); 1 výstupní zvukový konektor 3,5 mm; 1 integrovaný reproduktor.E-mailový zpravodaj

Slevy, akce, novinky? Buďte první kdo o nich ví. Zadejte svůj e-mail a nenechte si je ujít.