Webové stránky používají cookies. Pokud budete nadále využívat naše služby, předpokládáme, že souhlasíte s jejich používáním.

4. 2. 2013, NAS servery, QNAP, Tiskové zprávy, Výpočetní technika
 

HD Station je postaveno na multimediálním prostředí XBMC. Po připojení k televizoru přes HDMI se tak stává nejen NAS serverem ale také plnohodnotným multimediálním centrem. Samotné prostředí přitom přináší širokou podporu foto, audio i video formátů v rozlišení Full HD. Pro prohlížení webových stránek je předinstalován prohlížeč Google Chrome, pro prohlížení videí zase Youtube.com aplikace.

Pro uživatele Apple iPhone®, iPad® a iPod® Touch připravil QNAP aplikaci Qremote určenou ke snadnému ovládání HD Station jakožto XBMC. Uživatelé chytrých telefonů a Android tabletů s iOS® a  Android™ mohou používat oficiální aplikaci XBMC Remote app. Navíc nechybí ani podpora bezdrátových setů klávesnice s myší a MCE dálkových ovládání to buď přímo od QNAPu nebo dalších výrobců.

TV Station doplňuje HD Station podporou vybraných externích USB TV tunerů, které umožňují vedle sledování digitálního vysílání také záznam. Nastavení časování záznamu probíhá přes jednoduché webové rozhraní, jež samo o sobě umožňuje přistupovat k nahraným video souborům a přehrávat je.  Výhodou takového řešení oproti běžným multimediálním přehrávačům, že nastavení můžete provést „na dálku“ odkudkoliv, kde máte přístup k internetu.

O propojení s internetem svědčí i podpora aplikace HappyGet 1.5. Ta umožňuje stahovat pomocí rozšíření ve webovém prohlížeči Chrome multimediální obsah z webových stránek, například Youtube.com, do vlastního NAS serveru. Pomocí aplikace HapppyCut, určené pro iOS® a Android™, pak může uživatel staženou hudbu stříhat.

HD Station a TV Station podporují modely řad TS-x69 Pro a TS-x69L s firmwarem verze 3.8.1 a vyšším. Konkrétně se jedná o TS-869 Pro, TS-669 Pro, TS-569 Pro, TS-469 Pro, TS-269 Pro, TS-869L, TS-669L, TS-569L, TS-469L a TS-269L.

Více informací o NAS serverech značky QNAP naleznete na www.b2b.cqe.cz.E-mailový zpravodaj

Slevy, akce, novinky? Buďte první kdo o nich ví. Zadejte svůj e-mail a nenechte si je ujít.