Webové stránky používají cookies. Pokud budete nadále využívat naše služby, předpokládáme, že souhlasíte s jejich používáním.

19. 5. 2017, 3DS, Nintendo, Novinka, Novinky, Tiskové zprávy
 

Když se Valentie ocitne na pokraji občanské války a totální destrukce, její jedinou nadějí se stanou dva dávní přátelé z dětství, kteří musí získat spojence, znovu se spojit a nastolit mír ve hře Fire Emblem Echoes: Shadow of Valentia, která vychází již dnes pro všechna zařízení z rodiny Nintendo 3DS. Tato revize v Japonsku exkluzivně vydané hry Fire Emblem Gaiden přináší do Evropy přepracované, rozšířené a obsahově bohatší, ale přesto stále klasické strategické RPG dobrodružství.
 

Hra Fire Emblem Echoes: Shadows of Valentia nechá hráče ujmout se vedení dvou samostatných armád hrdinů Alma a Celicy, kteří se snaží nastolit mír na kontinentu Valentia. Hra zároveň oproti původnímu vydání obsahuje množství nových příběhových pasáží, hrdinů k najmutí, zloduchů k poražení a také rozkrývá doposud neznámou historii mezi Almem a Celicou. Všechny hlavní příběhové dialogy jsou pak plně nadabované do angličtiny, zatímco animované cutscény od filmových animátorů ze studia Khara přivádějí celý příběh k životu zcela novým způsobem. Ukázku dabingu animací můžete zhlédnout na oficálním YouTube kanálu NintendoCZ v rámci playlistu Fire Emblem Echoes: Shadows of Valentia.

 

V tahových bitvách série Fire Emblem hráči vedou do bojů malé skupiny vojáků proti stále silnějším nepřátelským uskupením, což vyžaduje pečlivé taktické plánování. Neúspěšný útok nebo minutí totiž může snadno zanechat jednotku vystavenou rychlému protiútoku nepřátelských jednotek a pokud některý z hráčových vojáků padne během bitvy v rámci tradičního Classic módu, už se nebude moct dále účastnit nadcházejících bitev nebo v horším případě rovnou zemře. Pro generály, kteří by nedokázali ztrátu svých vojáků přenést přes srdce je tu Casual mód, ve kterém jsou padlí spojenci vyřazení z boje pouze po dobu konkrétní bitvy a následně mohou opět stanout v první linii. Tento mód je tak ideální pro plynulejší proplouvání příběhem. Úplnou novinkou v rámci série je pak funkce převíjení času, která místním stratégům umožní vrátit zpět několik posledních tahů, což jim dá šanci přehodnotit svou strategii a poučit se z vlastních přešlapů.

 

Další novinkou je pak schopnost Alma a Celicy volně prozkoumávat 3D dungeony a jeskyně, což dává hráčům možnost vidět nepřátele ještě před začátkem boje a vyhnout se tak potenciálně nebezpečným konfliktům či zasadit preventivní úder a zajistit si tak malou výhodu v nadcházející bitvě. Každý dungeon navíc obsahuje speciální místo, které hráčům umožní povýšit své vojáky nebo jim změnit herní třídu, zatímco v některých lze narazit na svaté prameny, které dají hrdinům permanentně zvýšit statistiky.

 

Hráči mohou taktéž použít amiibo figurky Alma a Celicy, které jsou taktéž v prodeji od dnešního dne, a s každou z nich odemknout exkluzivní dungeon, který umožní hrdinům získat nové předměty a úrovně porážením místních bossů. Během boje mohou navíc hráči obětovat část zdraví Alma nebo Celicy a dočasně tak povolat počítačem ovládaného spojence, a to jak s pomocí jejich vlastních amiibo figurek, tak Fire Emblem figurek ze Super Smash Bros. amiibo série, a to Martha, Luciny, Ikeho, Roye a také chystaných amiibo figurek Corrina a Corriny. Seznam všech se hrou kompatibilních amiibo fogurek najdete zde

 

Coby další kvalitní titul na již tak nabité soupisce letošních titulů pro zařízení z rodiny Nintendo 3DS se Fire Emblem Echoes: Shadow of Valentia může již teď pochlubit pozitivními hodnceními od českých herních médií:

 

•           „Fanoušci série budou tradičně nadšení. A ti ostatní? Pro ně jde jen o další pádný důvod, proč si pořídit 3DS, a Fire Emblem konečně vyzkoušet. Vážně stojí za to.”games.cz

•           Fire Emblem Echoes: Shadows of Valentia jsou pro mne největším překvapením tohoto roku. Skvěle navržené postavy, napsaný příběh a parádní soubojový systém s detailními 3D animacemi. Dovolím si tvrdit, že se kvůli této hře vyplatí pořídit si konzoli Nintendo 3DS.”zing.cz

 

Pomozte přátelům z dětství nastolit mír na kontinentu zmítaném válkou ve hře Fire Emblem Echoes: Shadows of Valentia pro všechna zařízení z rodiny Nintendo 3DS. Limitovaná edice hry, obsahující samotnou hru, artbook, kovové pixelové odznáčky Alma, Celicy a Martha, oboustranný přebal hry, Sounds of Echoes soundtrack selection CD a amiibo figurky Alma a Celicy, je počínaje dneškem taktéž v prodeji a stejně tak samostatné amiibo figurky Alma a Celicy.E-mailový zpravodaj

Slevy, akce, novinky? Buďte první kdo o nich ví. Zadejte svůj e-mail a nenechte si je ujít.