Webové stránky používají cookies. Pokud budete nadále využívat naše služby, předpokládáme, že souhlasíte s jejich používáním.

29. 3. 2012, Multimediální přehrávače, Tiskové zprávy, Výpočetní technika, Xtreamer
 

UMAX uvádí na český trh nový multimediální přehrávač Xtreamer Elvira s výborným poměrem cena/výkon, který je určen zejména méně náročným uživatelům. Přesto zvládá přehrávat filmy ve většině používaných formátů a to dokonce ve Full HD rozlišení. Filmy na něm přehrajete jednoduše přes USB port buď z externího pevného disku nebo flash disku. Vedle toho však zvládá Elvira také promítat fotografie a přehrávat hudbu.

Elvira je sice nejnižším modelem výrobce Xtreamer, což však neznamená, že toho nabízí málo. Naopak je ideálním řešením pro všechny, kteří si chtějí na svém televizoru pouštět multimediální obsah, který si připraví například na svém počítači a nepotřebují nebo se nechtějí zabývat síťovou konektivitou a koupí drahého pevného disku.

Zařízení je založeno na čipu Realtek taktovaném na 500 MHz, který umožňuje plynulé přehrávání a zároveň je velmi úsporný. V této souvislosti je dobré zmínit, že Elvira je chlazena pasivně – tj. při sledování filmů vás nebude rušit žádný ventilátor. Sympatické jsou také vnější rozměry přehrávače: 135 x 105 x 43 milimetru. K televizoru se pak Elvira připojuje přes HDMI verze 1.3a a navíc podporuje až osmi-kanálový zvuk. K nutnému připojení externích USB zařízení s obsahem pak využijete právě dvojici USB portů.

Jednou z hlavních výhod nové Elviry je snadnost používání. Stačí jí jen připojit do zásuvky a s televizorem propojit jediným kabelem. Pak už si můžete užívat plnými doušky svého multimediálního obsahu, na který přistupujete přes snadno ovladatelné uživatelské prostřední. Vedle filmů v řadě formátů jako například MKV-H264, MP4, DivX, WMV, RMVB, DVD ISO, Blu-Ray ISO, navíc lze přehrávat také hudbu ve formátech MP3, WMA, FLAC. Nechybí však ani možnost promítání fotografií pomocí integrovaného prohlížeče.E-mailový zpravodaj

Slevy, akce, novinky? Buďte první kdo o nich ví. Zadejte svůj e-mail a nenechte si je ujít.