Webové stránky používají cookies. Pokud budete nadále využívat naše služby, předpokládáme, že souhlasíte s jejich používáním.

23. 2. 2012, Multimediální přehrávače, Tiskové zprávy, Výpočetní technika, Xtreamer
 

Vývoj stále populárnějších multimediálních center neustává a jejich využití se posouvá stále víc k internetu a nově také směrem k využití Androidu. Aktuální novinka z produkce Xtreameru nese označení Xtreamer SW3. Po úspěšném uvedení modelů Xtreamer Prodigy Silver a Black (s duálním DVB-T) jde o další přehrávač osazený výkonným SoC procesorem Realtek RTD1186 pracujícím na frekvenci 750MHz s 512MB DDR3 pamětí. Vývojáři i tentokrát využili potenciál nového čipu a kromě Linuxu instalovali do firmwaru také systém Android (ve verzi 2.2) známý především z chytrých telefonů.

Cílem tedy bylo zachovat skvělou kompatibilitu video a audio formátů, nadstandardní konektivitu a navíc přidat otevřenost a rozšiřitelnost Android systému. Majitelé 3D televizí jistě ocení podporu 3D videa. Lze tedy přehrávat videa ve formátu Blue-ray ISO / BDMV nebo transformovat 2D film na 3D přímo za chodu systému.

Design nového Xtreameru SW3 vychází z osvědčeného designu modelů SW a SW2. Na zadní straně přehrávače jsou umístěny veškeré porty. Mezi nimi nechybí HDMI 1.4 (až 1080p), kompozitní
a komponentní AV porty, digitální optický i koaxiální audio výstup, gigabitový LAN 10/100/1000. Na boku zařízení jsou pak dostupné dva USB 2.0 host porty a USB3.0 slave port pro přímé připojení k počítači. Najdete zde také čtečku SD/SDHC paměťových karet.

Firmware SW3 je odvozen od modelu Prodigy. V menu přístroje najdeme kromě jiného webový prohlížeč, internetový servis pod označením xtreamering a v neposlední řadě ikonu pro přepnutí do Android systému. V něm jsou přeinstalovány základní aplikace jako například souborový manažer, přehrávače filmů, fotek a hudby, facebook, skype, dropbox, webový prohlížeč, google mapy, wikipedia atd. Další nové aplikace lze snadno instalovat přímo z SD paměťové karty, USB disku nebo vestavěného pevného disku. K ovládání Androidu lze použít dálkové ovládání dodávané s přístrojem nebo dokoupit bezdrátovou mini klávesnici s touchpadem, popř. připojit USB myš s klávesnicí (doporučujeme pro používání v Androidu).

Pro sdílení dat v domácí počítačové síti je přehrávač vybaven protokoly Samba, NFS, FTP i uPnP/DLNA. Pro stahování obsahu z internetu nechybí Bittorent klient. Díky početné české komunitě vývojářů lze doplnit Xtreamer SW3 o projekt xLiveCZ s mnoha dalšími zajímavými online funkcemi, jako přehráváním českých i slovenských televizních archivů apod.E-mailový zpravodaj

Slevy, akce, novinky? Buďte první kdo o nich ví. Zadejte svůj e-mail a nenechte si je ujít.