Webové stránky používají cookies. Pokud budete nadále využívat naše služby, předpokládáme, že souhlasíte s jejich používáním.

14. 4. 2016, Nintendo, Novinka, Novinky, Tiskové zprávy, Wii U
 

Společnosti Nintendo a Nickelodeon ohlásili partnerství za účelem uspořádání speciálního SpongeBob SquarePants Splatfest eventu v barvité střílečce Splatoon pro Wii U. Od 23. dubna a patnácti hodin středoevropského letního času, až po 24. duben a jednadvacet hodin středoevropského letního času, tak budou moci hráči Splatoonu bojovat o to, zda jsou populárnější plavky SpongeBoba nebo Patricka, postaviček z extrémně populárního kresleného seriálu společnosti Nickelodeon, SpongeBob SquarePants!

Pravidla Splatoonu jsou jednoduchá. Dva týmy po čtyřech hráčích spolu svádí bitvy o území tak, že ho pokrývají inkoustem ve své týmové barvě. Ovládají při tom stvoření známé jako Inklingové, kteří se umí proměnit v oliheň a doslova tak proplouvat inkoustem svého týmu, jak horizontálně po zemi, tak vertikálně po zdech a dostat se tak na jinak nedostupná místa. Mimo jednotlivé arény je pak město Inkopolis domovem všech druhů stylových korýšů, osobitých ryb a dalších mořských frajerů, což ze Splatoonu a SpongeBob SquarePants dělá ideální podmořské parťáky.

Během pravidelných eventů nazývaných Splatfesty mohou hráči hlasovat o důležitých tématech, jako zda je pizza s ananasem skvělá nebo ne a následně se spojit s dalšími obdobně smýšlejícími hráči a postavit se odpůrcům jejich společného přesvědčení. Poprvé v rámci Splatfestů se navíc spojí hráči  Evropy a Severní Ameriky, aby společně jako tým SpongeBob a tým Patrick soupeřili o podmořskou nadvládu a svými úspěchy rozsekli tuhle zapeklitou otázkou jednou pro vždy. Po otevření hlasování 15. dubna a šestnácti hodin středoevropského letního času pak budou moct Inklingové vyjádřit svou příslušnost ke svému táboru za pomoci speciálního Splatfest SpongeBob nebo Patrick tílka až do konce tohoto eventu.

Tento Splatfest bude pro hráče zároveň skvělou příležitostí vyzkoušet si osm nových kombinací zbraní pojmenovaných Sheldon’s Picks, které byly do hry nedávno přidány v rámci zdarma stažitelného updatu. Inklingové tak budou moci napochodovat do bitvy s hlavní, záložní a speciální zbraní a celou řadou svěžích strategických možností a herních taktik.

Splatoon v květnu oslaví své první narozeniny a nedávno překročil důležitý milník jednoho milionu prodaných kusů v Evropě a více jak čtyř milionů po celém světě, zatímco už stačil nasbírat řadu významných ocenění a nominací. Hráčům, kteří se do tohohle moře inkoustu vrhnou poprvé, se pak mohou hodit užitečné rady přímo od jednoho z režisérů hry, Tsubasy Sakaguchiho, který ve videosérii Splatoon – Top Tips! videos pokrývá základní schopnosti, které hráči při svém zamatlávání místních arén budou muset zvládnout.

Bitva o nejhezčí bikiny začíná 23. dubna od patnácti hodin středoevropského letního času a končí 23. dubna v jednadvacet hodin středoevropského letního času, kdy se týmy SpongeBob SquarePants a Patrick utkají v rámci dalšího Splatfestu exklusivně na konzolích Wii U!E-mailový zpravodaj

Slevy, akce, novinky? Buďte první kdo o nich ví. Zadejte svůj e-mail a nenechte si je ujít.