Webové stránky používají cookies. Pokud budete nadále využívat naše služby, předpokládáme, že souhlasíte s jejich používáním.

5. 4. 2016, Nintendo, Novinka, Novinky, Tiskové zprávy, Wii U
 

Nintendo dnes vypustilo do světa nové detaily o dvou chystaných titulech z populární Star Fox série, a to o akční střílečce Star Fox Zero a doprovodné strategické hře Star Fox Guard, které obě provedou warp skok do evropských obchodů již 22. dubna exkluzivně na konzoli Wii U.

Na akcí překypující universum hry Star Fox Zero bude možné nahlížet hned ze dvou úhlů. Na televizní obrazovce tak hráči uvidí filmověji zpracovaný pohled s kamerou umístěnou za jejich stroj, zatímco obrazovka Wii U GamePadu je posadí přímo do pilotního křesla včetně atmosféru podtrhávajícího ozvučení a intuitivního pohybového ovládání umožňující precizní míření. Tento unikátní herní systém dvou obrazovek novým rekrutům pomůže ovládnout tréninkové mise, do kterých se následně budou moct vracet a překonávat svá dřívější hodnocení.

Hráči se pak při postupu hlavní hrou budou vracet do dříve splněných úrovní a hledat zde skryté sběratelské předměty a alternativní cesty skrývající zcela nové výzvy. Například standardní cesta napříč misí na planetě Fortuna končí epickým soubojem proti impozantnímu bossovi jménem Monarch Dodora. Pokud ale hráči splní určitou příběhovou misi a následně se na Fortunu vrátí, dostanou možnost odbočit od původní trasy a pustit se do přestřelky se Star Wolfem. S množstvím cest skrze hru přinášejících nové výzvy a překvapení si navíc každý vybere takovou cestu, která bude nejvíc odpovídat jeho schopnostem a hernímu stylu. Chystaný Star Fox Zero Squadron trailer pak brzy přinese nový pohled na akci, jak ve Star Fox Zero, tak ve Star Fox Guard.

Piloti hledající ještě divočejší výzvu pak mohou přiložit Falco amiibo figurku a odemknout si tak Black Arwing, který disponuje silnějšími zbraněmi, ale má mnohem slabší obranu, což z něj činí velice křehkou zbraň. Přiložením Fox amiibo figurky si zase hráči odemknou retro Arwing, stylizovaný podle původního Super NES Star Fox hry, a to včetně retro muziky použité v první Corneria úrovni.

Ve stejný den jako Star Fox Zero vyjde také jeho doprovodný titul Star Fox Guard, ve kterém budou hráči zastávat roli ochranky dolů před vlnami robotických útočníků. Na televizní obrazovce budou mít hráči k dispozici obraz ze dvanácti bezpečnostních kamer rozmístěných po různých částech dolů, budou mezi nimi přepínat a za pomoci obranných prostředků budou moci zlikvidovat nepřátele dříve, než se dostanou k jejich centrální věži. Tento úkol bude od hráčů vyžadovat skvělý přehled a multitasking, takže není na škodu přibrat si na pomoc kamaráda, který bude sledovat jednotlivé kamery, zatímco druhý hráč mezi nimi bude, dle jeho pokynů, přepínat. Na pomoc mohou hráčům přijít jednou denně také Fox a Falco amiibo figurky, které jsou schopné povolat na pomoc letecký úder týmu Star Fox.

Úspěšným plněním jednotlivých misí pak získáte vzácné materiály sloužící k odemykání nových úrovní a kamer se speciálními schopnostmi, jako je zpomalení nebo rovnou zmražení nepřátel na místě, čímž se hráčům zpřístupní zcela nové strategické možnosti. My Squad mód pak nechá schopné taktiky vytvářet a sdílet své vlastní útočné vlny a vyzvat s nimi hráče z celého světa nebo se postavit útočným plánům ostatních. Vyhledávání těch nejlepších výzev zároveň usnadní funkce Star Strategists, která každý den nabídne jen ty nejlepší výtvory.

Hráči, kteří si zakoupí Star Fox Zero, si navíc mohou Star Fox Guard vyzkoušet v exkluzivní stažitelné demoverzi, která je dostupná pouze z hlavního menu hry Star Fox Zero. Uložené pozice z této demoverze bude navíc možné přenést do plné verze hry, takže místní taktici budou moct pokračovat v plné verzi hry tam, kde v demoverzi skončili.

Majitelé Wii U si budou moci vybrat buďto standardní edici Star Fox Zero nebo limitovanou First Print edici obsahující krom hry Star Fox Zero také fyzickou kopii hry Star Fox Guard a exkluzivní SteelBook®. Toto balení bude jediný způsob, jak získat fyzickou kopii hry Star Fox Guard, která bude jinak v obchodech dostupná pouze coby kód ke stažení, takže sběratelé by jí rozhodně neměli minout!E-mailový zpravodaj

Slevy, akce, novinky? Buďte první kdo o nich ví. Zadejte svůj e-mail a nenechte si je ujít.